Jak inwestują Polki? Chętniej stawiają na bezpieczniejsze aktywa

Udostępnij

Zdecydowana większość aktywnych polskich inwestorek, które wzięły udział w badaniu Polak Inwestor 2022 deklaruje, że posiada środki inwestycyjne do 50 tysięcy złotych. Z badania wynika, że przeciętna inwestora z Polski rzadziej od mężczyzny dokonuje decyzji inwestycyjnych oraz średnio wybiera bezpieczniejsze aktywa.

Polak Inwestor 2022

  • Już jest! Dodatek do raportu “Polak Inwestor 2022 – Polki i ich inwestycje”. Zapraszamy do lektury o tym jak inwestują Polki i jakie stoją przed nimi bariery na drodze do bardziej aktywnego inwestowania.
  • Projekt badawczy “Polak Inwestor 2022” miał na celu poznanie preferencji inwestycyjnych Polaków, kierunków zainteresowania inwestycjami oraz barier i przeszkód stojących na drodze do aktywnego dbania o finanse.
  • Już teraz odbierz swoją darmową kopię

Sprawdź jak inwestują Polki

45% ankietowanych podejmuje decyzje inwestycyjne kilka razy w roku. 22% jest aktywna kilka razy w miesiącu (43% dla mężczyzn)

Cztery na dziesięć inwestujących Polek ufają swojej analizie oraz wiedzy, 30% stawia jednak na opinię znajomych oraz partnera (12% dla mężczyzn)

Najpopularniejszymi inwestycjami wśród ankietowanych kobiet były obligacje skarbowe, nieruchomości oraz lokaty walutowe

– Polacy coraz częściej chcą świadomie podejmować decyzje inwestycyjne. W Polsce brakuje nam jednak jeszcze szeroko dostępnej wiedzy o metodach inwestycji w różne klasy aktywów i czynnikach ryzyka z nimi związanych. Między innymi dlatego realizujemy projekt badawczy “Polak Inwestor”. Chcemy zmieniać polski ekosystem wspierający inwestorów indywidualnych na drodze do świadomego inwestowania – komentuje Izabela Kozakiewicz, Managing Partner iKsync, oraz poomysłodawczyni badania.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Portal Portfel Polaka jest partnerem raportu “Polak Inwestor 2022.

Najnowsze

Zobacz również