Jak dużo pieniędzy kobiety zostawiają co miesiąc w drogerii?

87

Miesięczne koszty życia w Polsce w wyniku inflacji wciąż idą do góry. Jednak czy wiecie, ile kobiety potrafią wydawać co miesiąc na kosmetyki? Ceny produktów do pielęgnacji są dość wysokie, kosmetyki kolorowe to dla wielu pań także spory wydatek, a do tego trzeba doliczyć produkty higieniczne i menstruacyjne. Co dokładnie kupują kobiety w drogerii i ile pieniędzy w niej zostawiają?

Na co Polki wydają pieniądze w drogeriach?

Większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo trzeba zapłacić podczas jednej wizyty w drogerii. Jeżeli kupujemy za jednym razem więcej niezbędnych produktów, to musimy liczyć się ze sporymi kwotami. Jednak warto podzielić kosmetyczne wydatki na kilka kategorii. Przede wszystkim panie wydają na produkty pielęgnacyjne i higieniczne, do których należą między innymi najróżniejsze mydła, żele pod prysznic, szampony, odżywki, ale także balsamy do ciała i rąk. Osobną historią są produkty do twarzy, ponieważ praktycznie każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce płyn micelarny, tonik, żel lub piankę do mycia twarzy i minimum jeden krem, chociaż czasem i tutaj produktów jest więcej. Latem dochodzi jeszcze ochrona przed promieniami słonecznymi, chociaż niektóre panie stosują ją przez cały rok. Sama pielęgnacja to naprawdę spory koszt, a niektóre kremy potrafią kosztować nawet 100 zł za 50 ml.

Kolejną sporą kategorią jest kolorówka, czyli wszelkiego rodzaju podkłady, korektory, pudry. Do tej kategorii zalicza się również palety cieni i produkty do konturowania. Nie możemy także zapomnieć o pomadkach i szminkach, których cena czasem potrafi być zabójcza. A do tego wszystkiego dochodzą produkty higieniczne związane z menstruacją, które dla kobiet co miesiąc są koniecznością.

Ile panie wydają na produkty menstruacyjne?

Kolejnym kosztem, który co miesiąc ponoszą kobiety, są wydatki na produkty higieniczne związane z menstruacją. Zarówno podpaski, jak i tampony to koszt od kilku do kilkunastu złotych. Coraz częściej mówi się o wielorazowych środkach, które panie mogą wykorzystywać wielokrotnie podczas okresu. Jest to między innymi kubeczek menstruacyjny czy majtki okresowe. Dodatkowym kosztem może tu być zakup tabletek przeciwbólowych.

Jak mniej więcej wygląda miesięczny koszt kosmetyków?

DermokosmetykiCiężko jednoznacznie określić, ile kobiety wydają na najróżniejsze produkty kosmetyczne miesięcznie. Produkty tego typu potrafią być naprawdę z najróżniejszych półek cenowych. Szacuje się, że minimalny koszt, które Polki ponoszą na kosmetyki, uwzględniając także produkty konieczne w czasie menstruacji, to miesięcznie mniej więcej 170 zł. Jednak zdarza się, że ceny te są znacznie wyższe, ponieważ poszczególne panie używają specjalistycznych kremów lub dodatkowych zabiegów.

Warto jednak pamiętać, że w Polsce szaleje inflacja, a ceny wciąż rosną. Aktualnie ceny produktów kosmetycznych nie zmieniły się za bardzo. Pamiętajmy jednak, że szczyt inflacji dopiero przed nami.

Zabiegi na poprawę urody — co to i ile kosztuje?

Kolejnym wydatkiem dla wielu pań są najróżniejsze zabiegi na urodę, które także należy wliczyć w miesięczne koszty. Jednak czym właściwie one są? Wbrew pozorom to nie zabiegi chirurgii estetycznej, tylko dbanie o urodę przy pomocy specjalistów. Mowa o usługach kosmetyczki, stylistki paznokci lub fryzjerki. Niektóre kobiety korzystają z tego typu zabiegów nawet kilka razy w miesiącu. Jednak warto zdawać sobie sprawę, ile dokładnie to kosztuje, ponieważ cena jednej wizyty to około 100 zł, chociaż wszystko zależy od specjalisty. Niektórzy, bardziej znani lub wyjątkowo utalentowani mogą liczyć za zabieg nawet 300 zł, lub więcej.

Dlaczego mężczyźni wydają znacznie mniej na kosmetyki?

KosmetykiPanowie bardzo często nie zdają sobie sprawy, jak wielki koszt kobiety ponoszą co miesiąc, żeby dbać o swoją urodę. Sytuacja mężczyzn w świecie kosmetycznym jest całkiem inna, ponieważ mają oni nieco inne potrzeby. Dodatkowo przemysł kosmetyczny jest nastawiony przede wszystkim na panie. Dla wielu panów odpada koszt kosmetyków przeznaczonych typowo do makijażu. Oczywiście mężczyźni też czasem się malują, ale jest to znacznie mniej popularne. Dzięki temu odpada dla nich także zakup produktów do pielęgnacji, których zadaniem jest zmycie kolorówki. Dodatkowo nie od dziś wiadomo, że istnieje coś takiego jak różowy podatek. Czym on dokładnie jest? Opiszemy w kolejnej części artykułu.

Czym jest różowy podatek?

Branża kosmetyczna jest przede wszystkim nastawiona na panie. Chociaż w ostatnim czasie możemy zauważyć coraz więcej ciekawych produktów dla mężczyzn. Mimo wszystko wielu panów nadal nie do końca interesuje się pielęgnacją i stawia na sprawdzone oraz najprostsze rozwiązania. Dlatego też męskie kosmetyki są tańsze niż te dedykowane dla pań.

Różowym podatkiem określa się produkty dla kobiet, które mimo niemalże identycznego składu, jak kosmetyki dla mężczyzn są droższe. Bardzo dobrze można to zaobserwować na maszynkach do golenia. Różowe maszynki dla pań potrafią kosztować więcej niż te czarne typowo męskie, mimo że ich przeznaczenie jest praktycznie identyczne.

Kosmetyki to realny i spory koszt, który ponoszą wszystkie kobiety

Panie chociaż raz w miesiącu odwiedzają drogerię, a najniższy miesięczny koszt kosmetyków to mniej więcej 170 zł. Zalicza się do nich wiele produktów, ponieważ większość pań korzysta z kremów, żeli lub pianek do mycia twarzy, toników i innych kosmetyków do pielęgnacji. Dodatkowo nie powinniśmy zapominać, że dla wielu kobiet comiesięcznym kosztem jest zakup kolorówki, czyli kosmetyków do wykonywania makijażu.

Panie, co miesiąc muszą także liczyć się z wydatkami na produkty do higieny, a w tym produkty menstruacyjne. Do miesięcznych wydatków wielu pań wlicza się również najróżniejsze zabiegi kosmetyczne, podczas których o ich urodę dbają specjaliści. Cena zabiegu to zwykle od 100 zł do nawet 300 zł za jedną usługę. Wszystko zależy od wybranego specjalisty.

Mężczyźnie oczywiście też kupują kosmetyki, jednak w przypadku panów ilość używanych produktów jest dużo mniejsza. Warto też pamiętać o tak zwanym różowym podatku. Wiele kosmetyków lub akcesoriów do pielęgnacji dla pań, mimo takiego samego składu, jest droższych od męskich odpowiedników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments