Jak biznes może wspierać młodych piłkarzy?

Mecz Legend vs. Polska Biznes Liga

Już 18 listopada odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe – Mecz Legend vs. Polska Biznes Liga.

To starcie, które połączy świat legendarnych zawodników z przedstawicielami polskiego biznesu na boisku, takich gwiazd, jak Roberto Carlos czy Luis Figo. To wydarzenie to nie tylko sport, ale także połączenie biznesu i idea wspierania młodych talentów w Polsce.

Mecz ten to okazja do wsparcia utalentowanych sportowców piłki nożnej w Polsce. To inicjatywa Fundacji Safe Server Solutions, która stawia sobie za cel tworzenie lepszych perspektyw dla młodych talentów, umożliwiając im rozwijanie się w dziedzinach, które kochają.

W najnowszym odcinku programu „Biznes Focus” na temat wspierania młodych piłkarzy przez biznes gośćmi Cezarego Andrzejczyka – partnera zarządzającego w Qualia Advisory są Łukasz Krasiński i Krzysztof Wdówka z Safe Server Solution oraz Roman Sokołowski – founder Good Spot. Oto czego się dowiedzieliśmy:

Czym zajmuje się firma Safe Server Solution?

Łukasz Krasiński i Krzysztof Wdówka działają na rynku IT od ośmiu lat. Ich pierwszym produktem były kontenery mieszczące od 100 do 400 kart graficznych do kopania kryptowalut.

Obecnie Łukasz Krasiński i Krzysztof Wdówka, jako Safe Server Solution stawia infrastrukturę opartą o przestrzeń dyskową – czyli data center. Część infrastruktury firmy zajmuje się jednak wydobywaniem kryptowalut – działalność jest więc zdywersyfikowana.

Działalność Safe Server Solution opartą o przestrzeń dyskową polega na tym, że klient firmy nabywa serwer z przestrzenią dyskową, podnajmuje go na sześć lat firmie i otrzymuje z tego tytułu zwrot z inwestycji w serwer na poziomie od 15% do 17% rocznie. Następnie Safe Server Solution odkupuje serwer za 50% początkowej wartości.

Wynajem serwerów – czy to jest relatywnie młoda branża w Polsce?

Okazuje się, że taki model biznesowy w Polsce został stworzony przez Safe Server Solution. Łukasz Krasiński i Krzysztof Wdówka zauważyli bowiem, iż ze względu na rozwój sztucznej inteligencji mamy coraz większe zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową.

Jak wygląda infrastruktura serwerowa Safe Server Solution?

Safe Server Solution ma dwa modele sprzedażowe. Pierwszy z nich to macierz licząca 12 dysków, a drugi to serwer liczący 8 macierzy. Macierz kosztuje 30 tysięcy brutto, a serwer – 220 tysięcy PLN.

Jak wygląda biznes mobilnych hoteli Good Spot?

Good Spot to projekt, który łączy klientów B2B z klientami B2C. Okazuje się bowiem, że Good Spot zarówno sprzedaje mobilne apartamenty firmom lub inwestorom prywatnym, jak i wynajmuje w systemie dobowym i zarządza tymi apartamentami.

Konkretnie rzecz biorąc, Good Spot stworzył technologię w 100% mobilnych pokoi hotelowych. Model biznesowy firmy zakłada obłożenie na najwyższym poziomie przez cały rok, a także ich stałą cenę – mobilność pokoi pozwala bowiem uniknąć sezonowości.

Branża IT i mobilna branża hotelarska – co mają wspólnego i jak zaczęła się ich współpraca?

Gdy Łukasz Krasiński i Krzysztof Wdówka poznali Romana Sokołowskiego zrozumieli, że model biznesowy obu tych projektów jest bardzo zbliżony. W efekcie, przedsiębiorcy postanowili połączyć siły i zaczynają sprzedawać swoje produkty w pakiecie.

Polega on na tym, że klient inwestujący w mobilne pokoje od Good Spot będzie w stanie jednocześnie generować zysk na zasadzie wynajmu serwerów. Dzięki temu inwestorzy będą mogli od razu zdywersyfikować swoją inwestycję.

Kto jest głównym odbiorcą usług Safe Server Solution?

Odbiorcą macierzy od Safe Server Solution są przede wszystkim mniejsi klienci, którzy poszukują wygenerowania kosztów uzyskania przychodów. W duże serwery inwestują zaś większe firmy.

Jak Safe Server Solution Foundation wspiera młodych piłkarzy?

Na początku Safe Server Solution ze sprzedaży każdego serwera przekazywało kwotę na wspieranie inicjatyw sportowych wśród dzieci – każdy nabywca serwera mógł wskazać na jaką inicjatywę kwota ta zostanie przeznaczona.

W kolejnym kroku powstała Safe Server Solution Foundation. Jest ona ukierunkowana na wspieranie młodych piłkarzy. Będzie ona organizować obozy zagraniczne do wyspecjalizowanych ośrodków – między innymi do ośrodka Atlético Madryt.

Co więcej, Safe Server Solution Foundation organizuje obecnie Mecz Legend. Fundacja chce na to wydarzenie przyciągnąć jak najwięcej młodzieży, dlatego zorganizowała konkursy dla szkółek piłkarskich – szkółka, która zakupi najwięcej biletów na ten mecz, wygra wyjazd na obóz do ośrodka Atlético Madryt.

Jak wziąć udział w Meczu Legend?

Bilety są już dostępne, wszystkie niezbędne informacje do ich zakupu znajdziemy w mediach społecznościowych Safe Server Solution. Ponadto, można wspomóc jedną ze szkółek piłkarskich, kupując bilet dla niej.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym odcinkiem, nagranie znajduje się poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments