Jak AI zrewolucjonizuje świat finansów i bankowości?

76
Revolut dla biznesu

Podczas Konferencji Infoshare 2023 w Gdańsku, Cezary Andrzejczyk – partner zarządzający w Qualia Advisory, przeprowadził wywiad z Wojtkiem Ptakiem – Engineering Executive Director & Head of Engineering w Revolut Business.

W trakcie rozmowy poruszony został temat przyszłości usług bankowych, które staną się jeszcze bardziej dostępne, elastyczne i zindywidualizowane dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Na czym polegają usługi bankowe dla biznesu oferowane przez Revolut?

Oferta biznesowa Revolut działa dziś na całym świecie. Ten produkt finansowy równolegle rozwija się w kilku kierunkach.

Między innymi Revolut obecnie dodaje do niego rozwiązania, które pozwalają na rozliczenia z księgowością czy tworzenie przelewów i kart płatniczych przez API. Co jednak najistotniejsze, wszystko to odbywa się mobilnie, za pomocą smartfona.

Czy oferta Revolut nadal będzie rozszerzana?

Zdecydowanie tak, Revolut będzie swoim klientom oferować coraz więcej usług – nie tylko z zakresu bankowości. Wizją spółki jest bowiem zostanie doradcą finansowym klienta w telefonie. Ponadto, Revolut zamierza zaoferować użytkownikom możliwość tworzenia własnych produktów finansowych przy pomocy API.

Czym wyróżnia się Revolut w sektorze bankowości dla firm?

Klientami Revolut jest już ponad 400 tysięcy firm na całym świecie. Są to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Wybierają oni Revolut Business, ponieważ takie konto działa na całym świecie.

Oznacza to, że wszelkie płatności, a także sprawy związane z integracjami i jurysdykcją bankową w danym kraju dostajemy w pakiecie. Jest to wtedy po prostu bank globalny, z dostępem do kilkudziesięciu rynków i walut.

Co więcej, Revolut stawia również na automatyzację i integrację z innymi podmiotami. Spółka posiada własny marketplace, na którym inne firmy mogą tworzyć rozszerzenia dla Revolut, a docelowo każda firma będzie mogła oferować swoje produkty finansowe w tej aplikacji.

Jak wyglądają inwestycje za pomocą Revolut?

Już teraz klienci detaliczni mogą korzystać z rozmaitych obszarów inwestycji – akcji, funduszy ETF, kryptowalut. Co więcej, podobne produkty już niebawem pojawią się dla biznesu.

Jak dbać o swoje finanse w okresie rewolucji AI?

Sztuczna inteligencja to narzędzie, które potencjalnie może przynieść tyle samo dobra, jak i zła. Oznacza to, że zbliża się do nas fala zaawansowanych scamów, na którą będzie trzeba bardzo uważać.

Co istotne, Revolut bardzo mocno dba o bezpieczeństwo użytkowników. Oznacza to, że gdy otwieramy konto w tym fintechu, automatycznie obowiązują nas wszystkie zabezpieczenia bankowe, w tym litewski państwowy system ubezpieczenia depozytów.

Jeżeli więc nie potrzebujemy bardzo zaawansowanych narzędzi inwestycyjnych, Revolut zaspokoi większość naszych potrzeb związanych z bankowością i zarządzaniem finansami.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym wywiadem, nagranie znajduje się poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments