InPost skrócił zapisy w ofercie publ. do jutra, debiut w Amsterdamie w środę

408

InPost ze względu na duży popyt ze strony inwestorów skrócił czas zapisów w ofercie publicznej do godziny 15:00 czasu środkowoeuropejskiego we wtorek, 26 stycznia br., podała spółka. Początek notowań na Euronext Amsterdam przewidziano na 27 stycznia.

W związku z tym nowy harmonogram jest następujący: podanie ceny akcji i ich przydział – 27 stycznia, podanie wyników oferty – 27 stycznia, początek notowań – 27 stycznia, rozliczenie – 29 stycznia, czytamy w komunikacie.

Oferta publiczna do 175 mln istniejących akcji InPostu (stanowiących 35% kapitału) rozpoczęła się 21 stycznia – zapisy na akcje miały trwać od 21 do 28 stycznia br. Przedział cenowy akcji ustalono na 14-16 euro, co daje kapitalizację rynkową spółki w wysokości 7-8 mld euro, podano wcześniej w aneksie do prospektu. Oczekiwanym dniem debiutu akcji na Euronext Amsterdam był 29 stycznia.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekraczała 10 770 urządzeń na koniec 2020 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments