Iliad nabył 143,81 mln akcji Play w wezwaniu

265

PlayIliad nabył w wezwaniu na Play Communications 143 809 764 akcji spółki, podały Société Générale oddział w Polsce oraz Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie.

Po rozliczeniu wezwania, którego wyniki zostały właśnie opublikowane, Iliad będzie posiadać 246 131 028 akcji Play Communications, stanowiących 96,7% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów. Rozliczenie transakcji nabycia akcji w ramach wezwania nastąpi 25 listopada 2020 r., podano w komunikacie.

„Cieszymy się, że nasza oferta została przyjęta przez zdecydowaną większość dotychczasowych akcjonariuszy Play Communications. Iliad, dzięki posiadanemu doświadczeniu i silnej pozycji finansowej, wesprze Play w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na polskim rynku telefonii komórkowej oraz ułatwi mu wejście na rynek usług stacjonarnych. Dzięki temu polscy klienci detaliczni oraz przedsiębiorcy zyskają dostęp do jeszcze bardziej atrakcyjnej i kompleksowej oferty. Nabycie większościowego pakietu akcji Play Communications i wejście na polski rynek to także ważny krok w międzynarodowym rozwoju Grupy Iliad” – powiedział prezes Grupy Iliad Thomas Reynaud, cytowany w komunikacie.

„Cieszymy się z ogromnego sukcesu wezwania. Ten nowy rozdział w historii Play przypada na 15-lecie istnienia i niezwykłego wzrostu firmy, która osiągnęła pozycję wiodącego operatora na polskim rynku telefonii komórkowej, zdobywając ponad 15 milionów abonentów. Pragnę wyrazić moje serdeczne podziękowania dla naszych 2800 pracowników, którzy pomogli Play osiągnąć tak wysoki poziom doskonałości” – dodał prezes Play Jean-Marc Harion.

We wrześniu Iliad ogłosił wezwanie na 100% akcji Play po cenie 39 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu trwały od 19 października do 17 listopada br. Podano wtedy, że przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu 95% ogólnej liczby akcji Playa, Iliad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz delistingu.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments