Ile zarabia stewardessa/steward w Polsce?

775
stewardess

Praca na pokładzie samolotu jest bardzo atrakcyjna z wielu powodów. Poznaj szczegóły i przekonaj się, że warto pracować jako steward/stewardessa.

Ile zarabia stewardessa/steward?

Wiele osób marzy o zatrudnieniu w liniach lotniczych jako obsługa pokładowa. Ciężko się dziwić, ponieważ taka praca ma mnóstwo zalet. Jednym z głównych pozytywnych atutów jest wynagrodzenie, które prezentuje się bardzo satysfakcjonująco.

Średnie wynagrodzenie stewarda/stewardessy w Polsce wynosi ok. 6000 zł, jednak wysokość wypłaty będzie zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na firmę. Najbardziej prestiżowe przedsiębiorstwa (np. Emirates) oferują najlepszą stawkę miesięczną. Stewardessa zatrudniona w wysokiej klasy linii lotniczej może otrzymać nawet od 10 do 15 tys. zł. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące wypłaty w poszczególnych miejscach, zajrzyj pod link: https://www.gowork.pl/poradnik/zarobki/ile-zarabia-steward-stewardessa-zarobki-na-stanowisku/

Poza prestiżem firmy istnieją też inne kwestie wpływające na zarobki pracowników. Długość stażu i doświadczenie mają duże znaczenie. Chcąc podjąć pracę bez znajomości specyfiki zawodu trzeba liczyć się z niższą pensją. Oczywiście, z czasem można otrzymywać podwyżki oraz premie.

stewardess

Jakie wymagania musi spełnić kandydat do pracy?

Wymagania przy rekrutacji do pracy różnią się w zależności od pracodawcy. Warto wymienić najważniejsze:

  • znajomość języków – obowiązkowy jest angielski, a w wielu firmach mile widziany będzie inny język obcy europejski.
  • zdrowie – stan zdrowia jest chyba najważniejszy. Wyniki badań zleconych przez pracodawcę powinny być prawidłowe. Jest ich bardzo dużo, gdyż stewardzi i stewardessy muszą być przygotowani w razie wypadku. Niestety, w zawodzie nie mogą pracować osoby zmagające się z padaczką oraz cukrzycą.
  • wykształcenie – jest ono raczej drugorzędną sprawą. Świadectwo maturalne lub jakiekolwiek wykształcenie wyższe często wystarcza do podjęcia pracy.
  • wiek – potencjalny pracownik musi mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od linii lotniczej). Górna granica jest uzależniona od utrzymania stanu zdrowia.
  • wygląd – stewardessy i stewardzi powinni mieć przyjemną aparycję. Ważne jest dbanie o skórę (szczególnie dłonie, paznokcie i twarz) oraz ogólne cechy odbierane pozytywnie.

samolot

Obowiązki pracownika ekipy pokładowej

Praca stewardessy/stewarda nie jest tak prosta jak nam się wydaje. Zapewnienie wygody i przyjemnej podróży pasażerom lotu to tylko jedna sprawa. Poza tym osoby pracujące w liniach lotniczych muszą być wykwalifikowane i przeszkolone pod względem bezpieczeństwa, nagłych wypadków oraz zasad BHP. Steward powinien wiedzieć jak zająć się np. osobą z zawałem, a obsługa podstawowych urządzeń medycznych to konieczność.

Innym warunkiem otrzymania pracy jest kondycja fizyczna. W razie ewakuacji pracownicy muszą poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami. Warto pamiętać o istniejącym ryzyku zawodowym. Tragiczne wypadki zdarzają się bardzo rzadko, jednak przyszła stewardessa musi brać to pod uwagę.

Inne zalety pracy na pokładzie samolotu

Poza finansowymi zaletami zawodu można wymienić kilka innych korzyści. Praca stewarda/stewardessy jest odpowiednim wyborem dla osób, które kochają podróże. Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków globu to marzenie wielu młodszych i starszych ludzi. Jeśli przekonują Cię aspekty tej profesji i czujesz się na siłach, warto poszukać ofert zatrudnienia. W celu uzyskania większej ilości informacji sprawdź artykuł na stronie Gowork.pl – poradnik dla zainteresowanych podjęciem pracy w liniach lotniczych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments