Notowania dolara powracają powyżej 4.07 PLN. Ile kosztuje frank 16.06.2023?

Udostępnij

W czwartek na rynku walutowym mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Ostatecznie złotówka zdołała się jednak umocnić do dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego i funta szterlinga.

Najmocniejsze okazało się euro, co było oczywiście związane z tym, że Europejski Bank Centralny zdecydował się wczoraj na podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych.

Dziś natomiast złotówka traci do innych walut. W efekcie, za dolara płacimy nieco powyżej 4.07 PLN, a kurs franka znajduje się na 4.57 PLN. Ile kosztuje funt 16.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania dolara powracają powyżej 4.07 PLN

Dolar amerykański w ostatnim czasie zdecydowanie znajduje się w słabej kondycji. Wczoraj jego kurs wobec złotego obniżył się o kolejne 3 grosze i zakończył dzień poniżej poziomu 4.07 PLN.

Dziś jednak, po osiągnięciu poziomu 4.06 na początku sesji, notowania USD/PLN powoli zyskują. W tej chwili kurs dolara zbliża się już do poziomu 4.08 PLN. Wydaje się, że celem amerykańskiej waluty na dzisiejszą sesję jest powrót do ceny 4.10 PLN.

Wykres USD/PLN

Ile kosztuje euro 16.06.2023?

Niezwykle interesująco podczas wczorajszej sesji zachowywał się także kurs euro wobec złotówki.

Przez większość dnia waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do złotego. Po południu zdołała nawet przekroczyć poziom 4.47 PLN. Wieczorem to jednak złotówka kontratakowała i ostatecznie notowania EUR/PLN zakończyły dzień nieznacznie powyżej 4.44.

Dziś jednak znów euro pokazuje moc. Waluta europejskiej wspólnoty zdołała przekroczyć już kurs 4.46 PLN. Wydaje się, że jej celem jest zakończenie tego tygodnia powyżej poziomu 4.47 PLN i w tej chwili wiele wskazuje, że faktycznie może się to udać.

Wykres EUR/PLN

Kurs funta znów przekracza 5.21 PLN

Funt szterling podczas wczorajszej sesji toczył dość wyrównany bój ze złotówką. Przez pierwsze pół dnia to brytyjska waluta była wyraźnie silniejsza, ale po południu sytuacja się odmieniła i złotówka zdołała nadrobić wszelkie straty z nawiązką. Ostatecznie notowania GBP/PLN zakończyły wczorajszą sesję minimalnie powyżej 5.19.

Dziś jednak to funt znów dominuje na rynku. Jego kurs podrożał już o 2 grosze i zdołał pokonać wykładniczą średnią EMA 100. Celem brytyjskiej waluty na dziś z całą pewnością jest pokonanie wczorajszego oporu – poziomu 5.22 PLN. W tej chwili taki scenariusz wydaje się jak najbardziej prawdopodobny.

Wykres GBP/PLN

Za franka płacimy 4.57 PLN

Mieszanego sentymentu i zmiennych nastrojów podczas wczorajszej sesji doświadczyły również notowania franka szwajcarskiego. Ostatecznie, po popołudniowym i wieczornym pokazie siły złotówki, kurs CHF/PLN zakończył czwartek wyraźnie poniżej poziomu 4.56.

Dziś jednak to szwajcarska waluta niepodzielnie rządzi na rynku. W tej chwili za 1 frank płacimy około 4.57 PLN. Co więcej, wydaje się, że celem CHF na dzisiejszą sesję jest pokonanie wczorajszego oporu – poziomu 4.58 PLN.

Wykres CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również