Notowania dolara na 4,19 PLN. Ile kosztuje frank 08.06.2023?

80

W środę, 7 czerwca polska złotówka straciła wobec większości głównych światowych walut. Złoty winien był uznać wyższość dolara, euro i funta szterlinga. W przypadku zestawienia frank i złoty ponownie ujrzeliśmy nierozstrzygnięty wynik. Spośród zyskujących na rzecz walut najlepiej wypadł wczoraj funt. Kurs pary GBP/PLN wzrósł w ciągu ostatniej doby ogólnie o blisko 2 grosze. Sytuacji przyglądamy się kolejnego dnia. Dziś w Polsce obchodzone jest święto i złotówka będzie mniej aktywna na rynku. Niemniej od rana wykazuje mieszane nastawienie. Zyskuje wobec dolara, którego notowania znajdują się na 4,19 PLN. Euro wymieniane jest o 9 po 4,49 PLN. Funt szterling warty jest natomiast 5,22 PLN. Ile kosztuje frank 08.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Funt szterling z możliwością wzrostu

Podczas wczorajszych zmagań na rynku walutowym można było zaobserwować klarowne nastawienie funta wobec złotego. Od początku brytyjska waluta zorientowana była na wzrost. Tak jak wspomnieliśmy, przez cały dzień zyskała łącznie blisko 2 grosze. W ten sposób powróciła do poziomu 5,2150 PLN i funt wyszedł powyżej średniej. Taka sytuacja przemawia za jego dalszym wzrostem. Rzeczywiście dziś od rana funt zyskuje. Obecnie, to znaczy o godzinie 9 rano, warty jest 5,22 PLN. Funt stoi przed możliwością wzrostu do 5,25 PLN.

Ile kosztuje frank 08.06.2023?

Frank szwajcarski i polska złotówka od początku tego tygodnia zachowują się specyficznie. Każdy z ostatnich dni kończył się tak naprawdę nierozstrzygniętym wynikiem, choć zmienność rynkowi towarzyszyła. Dziś od rana frank traci wobec złotówki. W dniu 08.06.2023 frank kosztuje 4,6050 PLN.

Frank nieustannie znajduje się pod poziomem 4,6240 PLN. Taka sytuacja nie przemawia na jego korzyść. Niemniej frank może skorzystać na charakterystyce dzisiejszego dnia. Czy powrót powyżej 4,6240 PLN się ziści?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 08.06.2023

Euro próbuje wrócić do 4,50 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty okazała się w środę silniejsza od złotego. Notowania pary EUR/PLN wzrosły na przestrzeni dnia o około 1,5 grosza. W wyniku tego euro podeszło pod poziom 4,49 PLN. Dziś od rana waluta europejskiego bloku państw zyskuje wobec złotówki. Euro próbuje wrócić do 4,50 PLN. Taki plan ma szanse w następnych godzinach się zrealizować.

Notowania dolara na 4,19 PLN

Również amerykański dolar lepiej wypadł na tle złotego podczas środowych starań. Kurs dolara wzrósł wczoraj ogólnie o 1 grosz. Dzięki temu notowania dolara wyszły powyżej 4,19 PLN i na tym poziomie utrzymują się dziś rano.

Amerykański dolar pozostaje w rejonach średniej. Jednak rynek pary USD/PLN ma problemy z pokonaniem tego obszaru. Gdyby dziś udało mu się wyjść powyżej średniej, istniałaby szansa w najbliższym czasie (do końca tygodnia) na osiągnięcie 4,23 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 08.06.2023

Podsumowanie

Jak wspomnieliśmy, w Polsce obchodzone jest dziś święto. Z tego powodu kapitału na złotówce może zabraknąć. Główne waluty mogą to wykorzystać.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments