Dolar powyżej 4,09 PLN. Ile kosztuje frank 05.07.2023?

Udostępnij

Główne światowe waluty pokazały we wtorek, 4 lipca mieszane nastawienie względem polskiego złotego. W relacji do rodzimej waluty zyskał dolar i funt. Straciły natomiast euro i frank. Najbardziej barwną postacią był funt szterling. Okazał się bowiem lepszy o 2,5 grosza. Dziś widoczna jest zgodność głównych walut co do ruchu wobec złotego. Wszystkie waluty silnie zyskują. Dolar znajduje się powyżej 4,09 PLN. Funt powraca ponad 5,20 PLN. Euro podskoczyło natomiast do 4,45 PLN. Ile kosztuje frank 05.07.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Funt wyraźnie zyskuje wobec złotego

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, funt szterling okazał się wczoraj najlepszą, główną walutą w zestawieniu ze złotym. Kurs pary GBP/PLN wzrósł na przestrzeni poprzedniej doby o 2,5 grosza, zamykając się w rejonach 5,1850 PLN. Dzisiaj, czyli w środę od rana funt również wyraźnie zyskuje wobec złotego. Wartość funta zwiększyła się już o 2 grosze i przed południem kursuje po 5,20 PLN. Warto zauważyć, że obserwowany obecnie wzrost, funt wygenerował ze wskazywanej strefy 5,1618-5,1770 PLN.

Ile kosztuje frank 05.07.2023?

We wtorek frank szwajcarski i polska złotówka przedłużyły niezdecydowanie względem siebie. Wynik za ostatnie zmagania był niewielki i wyniósł 0,5 grosza na korzyść złotego. Dziś od rana nastroje są już ustalone. Frank przejął kontrolę i zyskuje względem rodzimej waluty. W dniu 05.07.2023 przed południem kosztuje 4,55 PLN.

Dzisiejszy impuls wyniósł franka powyżej średnią. Gdyby tylko frank zdołał utrzymać się powyżej jej zakresu mógłby odmienić swój obraz. Frank miałby realną szansę na podejście do 4,57 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 05.07.2023

Kurs euro wynosi 4,45 PLN

Podobne zachowanie jak frank, pokazało wczoraj euro. Waluta Eurolandu okazała się nieznacznie gorsza od polskiego złotego kurs, zamknął się w okolicach otwarcia, czyli 4,4350 PLN. Warto natomiast zauważyć, że euro najmniej kosztowało wczoraj 4,4150 PLN. W środowe zmagania euro weszło z pozytywnym nastawieniem. Zyskuje od rana już ponad 1,5 grosza wobec złotego i kurs euro wynosi obecnie 4,45 PLN.

Dolar powraca powyżej 4,09 PLN

W odniesieniu do rodzimej waluty zyskał wczoraj amerykański dolar. Waluta Stanów Zjednoczonych okazała się silniejsza od złotego o 1 grosz. Dzięki temu kurs zamknął się we wtorek w rejonach 4,08 PLN, z których dziś mógł startować. Dolar pnie się wyżej i obecnie powraca powyżej 4,09 PLN.

Dolar dzisiejszy wzrost wygenerował z zakresu średniej. Notowania pary USD/PLN w ważnym obszarze, gdyż w rejonach dołków z maja. Stabilny powrót powyżej nich skutkowałby wzrostem do 4,13 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 05.07.2023

Podsumowanie

Dziś i w przyszłych dniach uwaga skupi się na danych z gospodarki Stanów Zjednoczonych. Dolar amerykański czeka na dane, które zapewne wyznaczą kierunek tej waluty. Pośrednim beneficjentem będzie złotówka, która podda się zapewne dolarowi.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również