Funt pod ważnym obszarem. Ile kosztuje euro 23.06.2023?

Udostępnij

W czwartek, 22 czerwca główne światowe waluty w większości traciły na wartości. Był to kolejny dzień z rzędu, kiedy euro, funt i frank straciły. Spośród nich najgorzej poradziło sobie euro. Kurs pary walutowej EUR/PLN spadł o nieco ponad grosz. Wczoraj jedynie dolar wykazał zysk względem złotego. Ostateczny wynik był jednak symboliczny. Dziś, czyli ostatniego dnia tygodnia, główne waluty odrabiają. Szczególnie dobrze prezentuje się dolar, który zyskuje już ponad 2 grosze. Funt natomiast znajduje się pod ważnym obszarem. Notowania CHF/PLN walczą o utrzymanie okolic 4,5150 PLN. Ile kosztuje euro 23.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Dolar od rana wyraźnie zyskuje

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, amerykański dolar wyróżnił się wczoraj na tle głównych walut. Jako jedyny nie okazał słabości względem złotówki. Niemniej wczorajszy wynik pary USD/PLN był nieznacznie powyżej kreski. Natomiast dolar zaskakuje dziś od rana. Przed godziną 9 rano wyraźnie zyskuje. Obecnie płacimy za niego blisko 4,06 PLN.

Ile kosztuje euro 23.06.2023?

Waluta europejskiej wspólnoty straciła wczoraj względem złotówki najwięcej spośród wszystkich głównych walut. Notowania euro do złotego obniżyły się ogólnie o nieco ponad grosz. W wyniku tego znalazły się w rejonach 4,4225 PLN. Z tych rejonów euro zaczynało dzisiejsze zmagania. Euro obecnie zyskuje. W dniu 23.06.2023 o godzinie 8:40 euro kosztuje 4,4336 PLN.

Euro po zejściu pozostaje w bardzo nieciekawej sytuacji. Rynek obecnie oscyluje w rejonach dołku z zeszłego tygodnia (4,4317 PLN). Jeżeli rynek nie powróci powyżej niego i go nie utrzyma, w dalszym ciągu euro będzie tanieć. Jednak dziś jest szansa na to, że jednak utrzyma ten zakres i podbije do 4,46 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 23.06.2023

Frank sięgnął 4,50 PLN

Podczas wczorajszej walki pary CHF/PLN zwycięsko wyszła polska złotówka. Kurs franka obniżył się na przestrzeni doby o niecały grosz, kończąc zmagania na 4,51 PLN. Jednak ogólny wynik mógł być wyższy. Frank sięgnął wczoraj poziomu 4,50 PLN, o którym pisaliśmy na początku tygodnia. Dziś szwajcarska waluta odrabia. Frank stara bowiem o utrzymanie rejonów 4,5150 PLN, które stanowią dla niego wsparcie.

Funt pod ważnym obszarem

Funt szterling wykazał z głównych walut najmniejszy spadek względem złotówki. Notowania pary GBP/PLN zniżyły się w czwartek ogólnie o 0,7 grosza. Przez to kurs zamknął się w rejonach 5,15 PLN. Podobnie jak w przypadku franka, również funt mógł mieć znacznie gorszy rezultat. Funt kosztował najmniej 5,13 PLN. Dziś, z rejonów wczorajszego zamknięcia (5,15 PLN) funt wykonuje wzrost.

W wyniku wczorajszego zejścia funt utworzył nowe tegoroczne minimum. Rynek chwile po tym odbił i dziś na tym korzysta. Aktualnie funt znajduje się tuż pod ważnym obszarem (próbuje do niego wejść). Jest to zakres 5,1680-5,1770 PLN. Jeżeli funt nie zdoła wyjść powyżej niego, niższe zakresy będą dostępne dla pary GBP/PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 23.06.2023

Podsumowanie

Dziś pojawią się dane z kluczowych, światowych gospodarek. Najnowsze informacje mogą wpłynąć na podejście inwestorów. Przełoży się to natomiast na zachowanie głównych walut.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również