Za funta płacimy 5,21 PLN. Ile kosztuje euro 09.06.2023?

Udostępnij

Główne światowe waluty w większości obniżyły swoje wartości podczas czwartkowego dnia handlu. Wczoraj złotówka zyskała mimowolnie wobec euro, funta oraz dolara. W oczy szczególnie rzuca się wynik amerykańskiego dolara. Notowania pary USD/PLN obniżyły się aż o 4,5 grosza. Słabości nie okazał wczoraj frank szwajcarski. Na rynek walutowy spoglądamy pod koniec tygodnia. W piątek od rana nie widać szczególnych zmian na złotówce. Za funta płacimy dziś 5,21 PLN. Kurs dolara znajduje się na 4,15 PLN. Frank szwajcarski warty jest 4,61 PLN. Ile kosztuje euro 09.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Wyraźny spadek kursu dolara

Amerykański dolar nie zaprezentował się z najlepszej strony podczas czwartkowych zmagań. Deprecjacja waluty Stanów Zjednoczonych przełożyła się na inne waluty. Wyraźny spadek kursu dolara obserwowany był również w odniesieniu do złotówki. Rynek pary walutowej USD/PLN obniżył swoje położenie o 4,5 grosza. W wyniku tego dolar zszedł w rejony 4,15 PLN. Dziś na tym zakresie pozostaje. Dolar i złotówka walczą dziś w rejonach tegorocznych minimów. Czy rodzima waluta wykorzysta sytuację?

Ile kosztuje euro 09.06.2023?

Słaby występ zaliczyło wczoraj euro. Waluta europejskiej wspólnoty straciła na wartości względem złotówki. Notowania pary EUR/PLN obniżyły się w ogólnym rozrachunku o 1,5 grosza. W wyniku tego kurs trafił w rejony 4,47 PLN. Dziś na rynku niewiele się zmienia. W dniu 09.06.2023 euro kosztuje właśnie 4,47 PLN.

Euro znajduje się w niekorzystnym miejscu względem złotego. Wykres wyraźnie pokazuje, że kontrole ma polska waluta, która może jeszcze zyskać względem euro. Warto będzie obserwować, czy euro zdoła powrócić chociaż powyżej 4,4750 PLN. Jeśli nie zejście do niższych poziomów jest jak najbardziej realne.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 09.06.2023

Dalsze niezdecydowanie rynku pary CHF/PLN

Frank szwajcarski ponownie nie pokazał konkretnego ruchu. Wczoraj choć frankowi zmienność towarzyszyła, nie zdołał przekuć ją w istotny sposób na swoją korzyść. Niewiele, gdyż niecałe 0,5 grosza zyskał wczoraj wobec złotego, wyróżniając się na tle głównych walut. Potencjał był, gdyż najwięcej frank kosztował 4,63 PLN. Dzisiaj na rynku rządzi złotówka. Od rana zyskuje względem waluty ze Szwajcarii. O godzinie 10 frank warty jest 4,61 PLN.

Za funta płacimy 5,21 PLN

Funt szterling spośród tracących wczoraj walut wypadł najlepiej. Względem złotówki obniżył swoją wartość o niecały grosz. W ten sposób notowania cofnęły poniżej 5,21 PLN. Dziś od rana brytyjska waluta próbuje odrabiać. Obecnie za funta płacimy 5,21 PLN.

Kontekst na rynku pary GBP/PLN od kilku dni nie ulega zmianie. Notowania funta do złotego znajdują się w rejonach średniej. Taka sytuacja powoduje, że niebawem dojść może do gwałtownej reakcji. Kto zwycięży: funt czy złoty?

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 09.06.2023

Podsumowanie

Dziś pojawi się raport z ostatniego posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Informacje dotyczące planów jej członków potencjalnie wpłynąć mogą na złotego. Warto zauważyć jednak niepokojącą sprawę. Polska złotówka straciła poniekąd sprawczość na rynku. Wydaje się, że generalnie ruchy na złotym zależą tylko i wyłącznie od nastawienia głównych walut.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również