Frank poniżej 4,54 PLN. Ile kosztuje dolar 20.06.2023?

Udostępnij

Nowy tydzień na rynku walutowym rozpoczął się od przedłużenia starych nastrojów. Główne światowe waluty ponownie straciły na wartości, co przełożyło się na wzrost znaczenia złotówki. Najgorzej wypadł wczoraj frank szwajcarski. Notowania pary CHF/PLN obniżyły się na przestrzeni doby o blisko 4 grosze. Na sytuację złotówki patrzymy we wtorek. Dziś od rana główne waluty nadal tracą. Frank oscyluje poniżej 4,54 PLN. Za funta szterlinga płacimy 5,20 PLN. Euro warte jest niecałe 4,45 PLN. Ile kosztuje dolar 20.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Kurs EUR/PLN poniżej 4,45 PLN

Euro straciło wczoraj w stosunku do polskiego złotego. Waluta europejskiej wspólnoty obniżyła swoją pozycję o niespełna 2 grosze. W wyniku straty notowania euro do złotego zeszły poniżej 4,45 PLN. Dziś od rana euro dalej traci, a kurs EUR/PLN utrzymuje się poniżej 4,45 PLN. Jeżeli euro nie odwróci nastawienia, przedstawiony wczoraj cel w postaci 4,40 PLN stanie się jeszcze bardziej realny.

Ile kosztuje dolar 20.06.2023?

Amerykański dolar wyróżnił się na tle głównych walut zestawionych ze złotym. Waluta Stanów Zjednoczonych obniżyła swoją pozycję o grosz. W wyniku tego notowania dolara do złotówki powróciły do 4,07 PLN. Dziś od rana nastroje na rynku są mieszane. Jak na razie przeważa złotówka, lecz jest to symboliczne prowadzenie. W dniu 20.06.2023 o godzinie 9 rano dolar kosztuje właśnie 4,07 PLN.

Kierując wzrok na wykres pary USD/PLN, należy zauważyć, że rynek znajduje się w nieokreślonym położeniu. Z jednej strony trwa w impulsie spadkowym ze strefy 4,1295-4,1540 PLN. Z drugiej natomiast ruch słabnie i nie wiadomo, czy będzie kontynuowany. W takim wypadku najlepiej będzie obserwować sytuację.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 20.06.2023

Funt cofa do 5,20 PLN

Swojego położenia nie wykorzystał wczoraj funt szterling. Brytyjska waluta znacznie obniżyła swoją wycenę. Względem polskiego złotego spadła ogólnie 2,5 grosza. W ten sposób notowania pary GBP/PLN powróciły w rejony 5,21 PLN. We wtorek od rana funt szterling cofa. Aktualnie notowania znajdują się na poziomie 5,20 PLN.

Frank poniżej 4,54 PLN

Najgorzej w odniesieniu do złotówki wypadł wczoraj szwajcarski frank. Kurs pary CHF/PLN obniżył się na przestrzeni poniedziałkowych zmagań o blisko 4 grosze. Wynikiem tego był powrót notowań do 4,54 PLN. Dziś od rana frank dalej traci. O godzinie 9 schodzi dalej niżej i znajduje się poniżej 4,54 PLN.

Frank szwajcarski znajduje się w rejonach ostatnich dołków. Zdaje się, że próbuje je obecnie przełamać, czym wzmocniłby sentyment spadkowy. Warto będzie śledzić poczynania obu walut. Czy ujrzymy franka na poziomie 4,50 PLN?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 20.06.2023

Podsumowanie

Rozpoczynają się zmagania w kolejnym dniu. We wtorek od rana złotówka dalej korzysta ze słabości głównych światowych walut. Zdaje się, że takie nastawienie może się przedłużyć.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również