Ile kosztują najpopularniejsze Polskie atrakcje?

ceny polskich atrakcji

W wyniku inflacji wakacje w Polsce wychodzą naprawdę drogo. Eksperci zauważają, że w niektórych przypadkach bardziej opłaca się wypoczynek za granicą niż nad polskim morzem. Jednak jak wygląda sytuacja z najpopularniejszymi atrakcjami w naszym kraju? Czy ceny biletów wstępu są adekwatne do kieszeni Polek i Polaków?

Koszt atrakcji w polskich górach

W Polsce mamy wiele przepięknych górskich tras. Na wiele szlaków możemy wejść zupełnie za darmo i cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Jednak w niektórych przypadkach musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia za wstęp do parku narodowego. W przypadku Zakopanego koszt wstępu na poszczególne atrakcje wygląda tak:

  • Wejście na Morskie Oko — bilet normalny 8 zł, bilet ulgowy 4 zł
  • Kolejka na Kasprowy Wierch — bilet normalny na przejazd góra-dół kolejką linową kosztuje 89 zł, ulgowy 75 zł. Możemy wybrać się na spacer górską trasą na szczyt, wtedy zapłacimy jedynie za wejście na teren parku narodowego.
  • Wejście do Doliny Chochołowskiej — bilet normalny 8 zł, bilet ulgowy 4 zł
  • Kolejka na Gubałówkę — bilet normalny na przejazd góra-dół kolejką linową kosztuje 24 zł, ulgowy 19 zł.

ceny polskich atrakcjiBędąc w polskich Tatrach, warto wybrać się na jedną z najbardziej popularnych atrakcji wodnych w pobliskich Pieninach, czyli na spływ Dunajcem. Rzeka powstaje z połączenia wód Białego Dunajca i Czarnego Dunajca. Natomiast sam spływ korytem rzeki jest niezapomnianym przeżyciem. Możemy samodzielnie pokonać wodę w kajaku lub wybrać tratwę, na której przewodnik opowie nam o okolicznych górach. Widoki podczas spływu są niepowtarzalne. Natomiast w tym przypadku ceny są różne. Wahają się od 60 zł do 120 zł. Wszystko zależy od tego, jaką atrakcję wybierzemy.

Koszt najpopularniejszych atrakcji w dużych polskich miastach

W Polsce mamy dużo przepięknych zabytków, które warto zobaczyć. W wielu dużych miastach istnieją pozostałości po starej architekturze, którą aktualnie można zwiedzać. Mamy też do wyboru sporo nowoczesnych muzeów i niezwykłych dzieł sztuki, które możemy zobaczyć.

Atrakcje w Warszawie

ceny polskich atrakcjiW Warszawie punktem obowiązkowym dla turystów jest zdecydowanie Pałac Kultury i Nauki przy placu Defilad. Ten monumentalny budynek wyróżnia się w panoramie Warszawy dość mocno. Niegdyś był uznawany za dar narodu Radzieckiego dla narodu Polskiego, jednak aktualnie jest pomnikiem historii. Główną atrakcją w Pałacu Kultury i Nauki jest zdecydowanie taras widokowy, na który możemy dostać się windą. Bilet normalny kosztuje w tym wypadku 20 zł, natomiast bilet ulgowy 15 zł.

Podczas wycieczki do polskiej stolicy powinniśmy pamiętać o Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostało otwarte w 60. rocznicę wybuchu powstania, czyli 31 lipca 2004 roku. Muzeum dokumentuje historię powstania warszawskiego. Między innymi podczas wizyty możemy więcej dowiedzieć się o historii i codzienności powstańców. Muzeum znajduje się przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie, a bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 25 zł, bilet ulgowy to koszt 20 zł.

Najbardziej znany zamek w Krakowie

Miastem bardzo ciekawym pod względem architektury jest Kraków. W nim także nie brakuje najróżniejszych atrakcji, jednak tą najbardziej znaną jest Zamek Królewski na Wawelu. Jest zamkiem obronnym, ale pełnił również funkcje reprezentacyjne. Przez wiele pokoleń mieszkali tu kolejni polscy władcy. Aktualnie jest siedzibą Państwowych Zbiorów Sztuki i mieści się w nim muzeum o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi. Niektóre atrakcje na Wawelu są darmowe, jednak warto zarezerwować wcześniej miejsce, ponieważ liczba wejść w ciągu dnia jest ograniczona. Za darmo wejdziemy między innymi do zbrojowni. Ceny biletów za wstęp na inne atrakcje wyglądają tak:

  • Prywatne Apartamenty Królewskie — bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 15 zł
  • Reprezentacyjne Komnaty Królewskie — bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 20 zł
  • Skarbiec Koronny i Zbrojownia — bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 20 zł.

Niesamowita panorama z Wrocławia

Wrocław to przepiękne polskie miasto, w którym nie brakuje atrakcji. Wiele osób odwiedza je dla przepięknych Ogrodów Japońskich lub największego zoo w Polsce. Jedną z najbardziej znanych i imponujących atrakcji we Wrocławiu jest Panorama Racławicka. Niesamowite dzieło możemy podziwiać w oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Obraz „Bitwa pod Racławicami” został namalowany w latach 1893-1894. Przy tworzeniu dzieła pracowało wielu malarzy pod kierunkiem i nadzorem wybitnych artystów, takich jak Wojciech Kossak i Jan Styk. Jest to jedna z czterech XIX-wiecznych panoram. Cena biletu: normalny kosztuje 50 zł, bilet ulgowy 25 zł.

Popularne atrakcje nad polskim morzem

Plaże bałtyckie nadal kuszą wielu turystów, którzy chętnie odpoczywają wśród morskich fal i rozkoszują się przyjemną bryzą. Jednak nad polskim morzem zobaczymy wiele ciekawych miejsc.

Atrakcje w Trójmieście

Na Trójmiasto składają się trzy nadmorskie miasta, czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia. Każde z nich ma unikatowy klimat i niezwykle atrakcje warte uwagi. Najbardziej popularne jest oczywiście Molo w Sopocie imienia Jana Pawła II. Co roku przyciąga masę turystów. Jest najdłuższym molem na Morzu Bałtyckim. Składa się z części spacerowej, której długość wynosi 511,5 m. To najbardziej znana atrakcja Trójmiasta. Bilet normalny kosztuje 9 zł, cena biletu ulgowego wynosi 4 zł. Natomiast w sezonie jesienno-zimowym na molo możemy wejść za darmo.

W Gdańsku przede wszystkim warto wybrać się na rynek, gdzie zupełnie za darmo możemy zobaczyć fontannę Neptuna. Nie brakuje tutaj atrakcji, jednak zdecydowanie należy odwiedzić Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Często nazywana jest także „Koroną Gdańską”. Niezwykła i monumentalna budowla robi wrażenie nie tylko na wiernych, ale także na fanach architektury. Warto pamiętać, że tutaj też możemy wejść za darmo.

ceny polskich atrakcjiW Gdyni zdecydowanie należy wybrać się do portu, ponieważ to właśnie tutaj możemy wejść na niezwykły statek „Dar Pomorza”, który aktualnie pełni funkcję muzeum. Został zakupiony w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni przez mieszkańców Pomorza. Normalny bilet kosztuje 10 zł, natomiast bilet ulgowy jest w cenie 8 zł.

Kraina fok na Helu

Na cyplu Mierzei Helskiej leży Hel, który jest uważany za jeden z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych nad Morzem Bałtyckim. Możemy zwiedzać tutaj najróżniejsze zabytki militarne lub odpocząć na pięknych plażach. Jednak jedną z atrakcji, z których słynie Hel, jest Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry. Stanowi część placówki naukowo-badawczej. Celem fokarium jest odtworzenie populacji foki szarej w akwenie Morza Bałtyckiego. Składa się z kilku basenów, w których możemy podziwiać młodsze i starsze okazy foki szarej. Bilet normalny kosztuje 5 zł, dodatkowej opłaty wymaga wstęp na wystawę muzealną.

Niesamowite atrakcje znajdziemy w całej Polsce

W naszym kraju możemy zobaczyć naprawdę wiele niezwykłych zabytków, wspiąć się na szczyty i podziwiać piękne widoki, a także lepiej zrozumieć, jak świat wyglądał przed laty. Niektóre atrakcje są naprawdę w niskich cenach.

ceny polskich atrakcjiStolica Polski oferuje wiele atrakcji, jednak tą najpopularniejszą nadal jest Pałac Kultury i Nauki. Bilet normalny w tym wypadku wynosi 20 zł, ulgowy 15 zł. Jednak w Warszawie możemy zobaczyć znacznie więcej ciekawych miejsc. Za to w byłej stolicy, czyli Krakowie, zdecydowanie najbardziej znaną atrakcją jest Zamek Królewski na Wawelu, który przez lata był siedzibą polskich władców. W zależności od tego, co chcemy na Wawelu zobaczyć, cena może być różna.

Wrocław jest miastem pełnym pięknych zabytków i niezwykłych atrakcji. Wielu kojarzy się przede wszystkim z Panoramą Racławicką, która przedstawia bitwę pod Racławicami. Została drobiazgowo namalowana przez grupę malarzy. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 50 zł.

Równie ciekawe i imponujące atrakcje znajdziemy nad polskim morzem. Między innymi w Trójmieście warto wybrać się na słynne sopockie molo, do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku lub zobaczyć „Dar Pomorza” w Gdyni. Jedną z bardziej obleganych atrakcji nad Bałtykiem jest zdecydowanie Fokarium na Helu.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments