GOALBALL – to coś więcej niż tylko dyscyplina sportowa!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Udostępnij

Dał siłę, motywację i pozwolił osobom niewidomym oraz niedowidzącym uwierzyć w siebie i odzyskać poczucie wartości. W sobotę 22 października odbędzie się XI Puchar Polski w Goalballu Silesia Cup. W wydarzeniu weźmie udział 8 zespołów, w tym jeden z Ukrainy. Rozgrywki odbędą się w Krakowie na terenie KS Borowianka. Organizatorem pucharu jest Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE. Przy wydarzeniu będą pracować wolontariusze – pracownicy Motoroli Solutions.

GOALBALL – to coś więcej niż tylko dyscyplina sportowa!

Goalball, powstał jako forma rehabilitacji dla niewidomych weteranów wojennych

Goalball to gra drużynowa dla osób niewidomych oraz niedowidzących, w której najważniejszą rolę odgrywa słuch. Piłka, którą grają zawodnicy, wypełniona jest dzwonkami. Wydają one dźwięki i tym samym pomagają graczom ją zlokalizować. Podjęcie takiego wyzwania wymaga nie tylko umiejętności piłkarskich, ale również ogromnej koncentracji, doskonałej współpracy z zespołem i odwagi!

Idea rozgrywek, a przede wszystkim ludzie przełamujący swoje ograniczenia zafascynowały jednego z pracowników Motoroli Solutions z działu IT Technical Support Engineer – Dominika Frasa.

Swoim entuzjazmem do włączenia się w to wydarzenie zaraził koleżanki i kolegów z pracy. Zorganizował całą grupę wolontariuszy wśród pracowników firmy, aby pomóc przy tym wydarzeniu. Tę oddolną inicjatywę doceniła Fundacja Motorola Solution Foundation, która przeznaczyła warunkowy grant o wysokości 5 tysięcy dolarów na rzecz organizacji rozgrywek.

– Miałem okazję współpracować z osobami ze środowiska paraolimpijskiego. Ich chart ducha, umiejętności i wielka determinacja pokazują, że można, pomimo niepełnosprawności, być profesjonalnym sportowcem. Goalball, to nie jest zwykła dyscyplina, to także forma terapii, która pomaga rozwijać się mentalnie i fizycznie – mówi Dominik Fras.

Cieszę się, że ta inicjatywy wzbudziła tak ogromne zainteresowanie wśród moich koleżanek i kolegów z pracy – dodaje Dominik.

W XI Pucharze Polski w Goalball Silesia Cup wezmą udział 4 zespoły żeńskie i 4 męskie
z Polski (z Warszawy, Wrocławia i Gdańska) oraz drużyna z Ukrainy. Mecze odbędą się 22.10.2022 w godzinach 8:00 – 18:00, w Hali Klubu Sportowego Bronowianka przy ul. Zarzecze 124 w Krakowie. Rozgrywki finałowe rozgrywane będą od godziny 14:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Najnowsze

Zobacz również