Glassnode udowadnia, że inwestorzy hodlują w coraz większym stopniu bitcoiny

bitcoin

Nowe dane Glassnode, platformy analitycznej blockchaina, pokazują, że liczba transakcji w łańcuchu bloków bitcoina spadła do najniższego w historii poziomu. Sugeruje to, że posiadacze BTC nie są skłonni do ich sprzedaży.

Hodluj bitcoina!

Aż 95% całej podaży BTC w obiegu nie zmieniło właściciela w ciągu ostatniego miesiąca. To jeszcze bardziej ugruntowuje pogląd analityków, że coraz więcej posiadaczy nie jest gotowych na sprzedaż BTC, co bezpośrednio przyczynia się też do płytkiego poziomu handlu na rynku kryptowalut, jakie widać od trzech miesięcy.

Wszystko dzieje się w czasie typowe akumulacji. Cena bitcoina porusza się w bok przez dłuższy okres, pozostając jednocześnie w obrębie zwyżkowego zakresu ustalonego w czerwcu i lipcu 2023 r. W lipcu 2023 r. kurs gwałtownie przekroczył na krótko poziom 31 500 dolarów. Obecnie cena znajduje się na poziomie ok. 27 000 USD.

Czy BTC jest gotowe na atak powyżej 32 000 dolarów?


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


To, co dziś widzimy na wykresie i co wynika ze wspomnianych powyżej danych onchain, może nie tylko sugerować, że przed nami hossa, ale też to, że BTC może być okresowo lepszym nośnikiem wartości.

Dziś jesteśmy najpewniej – choć nie jest to porada inwestycyjna! – parę miesięcy przed pierwszymi silniejszymi wzrostami ceny BTC. Dlaczego ktoś może tak uważać? Po pierwsze, temu, że wiosną (przełom kwietnia i maja) w sieci BTC dojdzie do podziału nagrody dla górników, tzw. halvingu. To wydarzenie niemal tradycyjnie rozpoczyna hossę na rynku.

Do tego w tym czasie – wiosną 2024 r. – Fed może już zacząć obniżać stopy procentowe. Wynika to, że nowych minutes z wrześniowego spotkania władz banku centralnego. Urzędnicy są już bardzo ostrożni w kwestii dalszych podwyżek i zakładają, że będą mogli pozwolić sobie na maksymalnie jedną podwyżkę – o 25 pb.

Ostatnim czynnikiem prowzrostowym okaż się zapewne powstanie bitcoinowego ETF-a, który może powstać także wiosną przyszłego roku. SEC ma najpóźniej czas do marca 2024 r., by podjąć decyzję w tej kwestii. Jednym z wnioskodawców jest BlackRock, co zwiększa szanse na ETF-a.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments