Giełdy po wyborach w USA [VIDEO]

390

Gościem Piotra Gembarowskiego był teraz główny ekonomista XTB dr Przemysław Kwiecień. W rozmowie z naszym dziennikarzem rozmawiał on nt. tego, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu na giełdzie.

Sukces Bidena

Jak wiemy, wybory w USA wygrał Joe Biden. Dr Kwiecień sugeruje, że wcale nie oznacza to, że będzie on w stanie wprowadzać swój program wyborczy w życie. Co prawda zamieszka w Białym Domu, zaś Demokraci opanowali Izbę Reprezentantów, ale Senat pozostanie raczej w rękach Republikanów. Ci ostatni zaś mogą uniemożliwić Bidenowi np. podwyżkę podatków i hojną politykę socjalną.

Kwiecień jest zdania, że efektem powyższego będą targi u szczytach władz: Demokraci odpuszczą np. podwyżkę podatków, by Republikanie pozwolili im na wprowadzenie w życie wyższych dopłat socjalnych dla Amerykanów w czasie pandemii.

Czy analitycy nie przesadzają?

Gembarowski zasugerował zaś, że analitycy nierzadko przesadzają w swoich analizach. Przypomniał, że cztery lata temu wielu z nich straszyło tym, że sukces Trumpa spowoduje wiele zła w polityce i gospodarce. Teraz ponownie mówi się tak, ale w kontekście Bidena.

Kwiecień zgodził się z tym stwierdzeniem i przypomniał z kolei to, co działo się początkiem roku na Bliskim Wschodzie. Wtedy straszono nas wszystkich wybuchem wojny.

– Świat żył tym dwa dni – dodał ekonomista.

Powiedział jednak, że dziś nie jesteśmy nadal w stanie odpowiedzieć na wiele pytań dot. prezydentury Bidena. Zwłaszcza w kontekście konfliktu USA z Chinami czy pandemii koronawirusa.

Z video dowiesz się też:

  • SKĄD POZYTYWNA ZMIANA RYNKÓW FINANSOWYCH WOBEC JOE BIDENA?
  • CZY ANALITYCY NIE PRZESADZAJĄ Z ANALIZAMI WPŁYWU KANDYDATÓW NA RYNKI?
  • JAK BĘDĄ REAGOWAĆ GIEŁDY TERAZ, PO WYBORACH W WARUNKACH PANDEMII?
  • PRZEWIDYWANIA DOT. RYNKÓW FINANSOWYCH NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ
  • ANALITYCY: POWYBORCZY RAJD AKCJI DOBRZE WRÓŻY NA NAJBLIŻSZE 3 MIESIĄCE
  • CZY SPOKÓJ RYNKÓW WYNIKA Z BRAKU WIĘKSZOŚCI DEMOKRATÓW W SENACIE?
  • WPŁYW NA RYNKI PRAWDOPODOBNEJ OBSTRUKCJI RZĄDÓW BIDENA ZE STR. REPUBLIKANÓW
  • GDYBY DEMOKRATOM UDAŁO SIĘ ZDOBYĆ SENAT W STYCZNI RYNKI SPADNĄ?

Poprzedni artykułProvident: Planowane wydatki na święta spadły do średnio 744 zł z 1700 zł w ubr.
Następny artykułUOKiK wszczął 21 postępowań ws. spółek, które mogą nie płacić kontrahentom
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments