“Ghostrunner 2” zbiera pozytywne recenzje – akcje mocno w górę

“Ghostrunner 2” produkcji One More Level zebrał pozytywne recenzje od mediów branżowych tuż przed premierą, która będzie miała miejsce już w czwartek. W efekcie, akcje One More Level zyskały wczoraj aż 19,3%. Dziś natomiast dochodzi do odreagowania – papiery wartościowe notowanej na NewConnect spółki tanieją o 3,6%.

“Ghostrunner 2” dobrze przyjęty przez branżę Deweloperzy pracujący nad grą w biurze spółki gamingowej

Gdy pod koniec 2020 roku gracze wyczekiwali premiery “Cyberpunka 2077” od CD Projekt, studio One More Level wydało grę “Ghostrunner”, która również zaprezentowała cyberpunkowy świat.

Tytuł ten spotkał się z pozytywnym odbiorem, a prawa do IP (własności intelektualnej) marki zostały wykupione przez włoskiego wydawcę 505 Games. Niedawno ogłoszono, że pierwsza część sprzedała się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


26 października, czyli trzy lata od premiery pierwszej części, na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S zostanie wydany “Ghostrunner 2”, który już zbiera dobre recenzje od mediów branżowych. Obecnie na Metacritic wersja na PC otrzymała aż 80 punktów.

Przedstawiciele mediów doceniają rozwinięcie rozgrywki, wciągający system walki, ekscytujące etapy z motocyklem oraz muzykę. Wśród złych stron produkcji wymieniają nudną fabułę, słabe dialogi oraz problemy techniczne.

Ile One More Level zarobi na „Ghostrunnerze 2”?

Z ciepłego przyjęcia gry “Ghostrunner 2” z pewnością może się cieszyć 505 Games, czyli główny beneficjent projektu. Grę na rzecz włoskiego wydawcy wykonało One More Level w zamian za ustalone wynagrodzenie. Budżet podstawowej wersji gry wyniósł 5 milionów euro.

Wynagrodzenie z tytułu realizacji projektu, zaliczki na poczet którego polska spółka otrzymywała w trakcie realizacji gry, zostanie rozliczony w obecnym roku finansowym. One More Level będzie ponadto w okresie od premiery gry do października 2024 roku świadczyć dla niej wsparcie popremierowe, otrzymując z tego tytułu 590 tysięcy euro.

Polskie studio jest również uprawnione do określonych procentowo tantiem od dochodu z komercjalizacji gry. Szymon Bryła, prezes One More Level oznajmił, że “jeśli gra będzie sprzedawać się co najmniej równie dobrze jak “Ghostrunner”, tantiemy będą istotnie wyższe od tych, jakie spółka otrzymała za pierwszą odsłonę”.

Akcje wystrzeliły

Informacje o pozytywnym przyjęciu “Ghostrunnera 2” przez branżowych recenzentów wywołały prawdziwą euforię wśród inwestorów. W efekcie, akcje One More Level podrożały wczoraj aż o 19,3%. Dziś jednak na walorach notowanego na NewConnect producenta gry dochodzi do odreagowania – ich kurs spada o 3,6%.

Wykres akcji One More Level

O One More Level

One More Level to gamingowa spółka z Krakowa, zajmująca się produkcją gier przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole. Studio to zostało założone w 2014 roku.

One More Level ma na swoim koncie wyprodukowanie takich tytułów jak “God’s Trigger” oraz “Ghostrunner”. Obecnie zespół spółki tworzy 40 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w produkcji gier. Akcje spółki notowane są na rynku NewConnect.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments