Gdzie na wakacje mogą wybrać się single i singielki?

Udostępnij

Zwykle decydujemy się na wyjazd wakacyjny z kimś. Czasem jest to nasz partner, przyjaciel, przyjaciółka lub grupa znajomych. Nie każdy decyduje się na samotną podróż. Gdzie warto wybrać się w pojedynkę? Jakie wakacje mogą spędzić single w Polsce i za granicą?

Czemu boimy się podróżować w pojedynkę?

wakacje dla singliOsoby samotne czasem rezygnują z wyjazdów, ponieważ nie mają z kim wybrać się w wakacyjną podróż. Niektórzy po prostu nie lubią spędzać w ten sposób czasu, kiedy inni najzwyczajniej się boją. Przede wszystkim warto pamiętać, że nie musimy wyjeżdżać daleko za granicę do egzotycznego kraju. Zanim zdecydujemy się na podróż, możemy sprawdzić, które kierunki są najlepsze na samotny wyjazd. Ponadto wyjazd w pojedynkę wcale nie oznacza, że musimy z czegoś rezygnować. Tak naprawdę podróże i nowe miejsca sprzyjają poznawaniu nowych ludzi.

Single i singielki od jakiegoś czasu mogą wybrać się na wczasy zorganizowane z biurami podróży, które są przygotowane właśnie dla osób samotnych. Dzięki temu nie będziemy czuć się nieswojo wśród licznych zakochanych par. Jednak wakacje zorganizowane to nie jedyna możliwość. Gdzie w Polsce warto wybrać się na wakacje w pojedynkę? Podpowiemy w dalszej części artykułu.

Wakacje w Polsce dla osób samotnych

Podróżowanie samemu w naszym kraju nie musi być wyzwaniem. Czasem trudno jest się przełamać, jednak kiedy wyjedziemy pierwszy raz zupełnie sami, możemy się w tym sposobie podróżowania zakochać. W Polsce mamy naprawdę sporo możliwości, ponieważ znajdą się miejsca dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie, dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju, ale także dla imprezowiczów.

Niezwykłe polskie miasta, które warto odwiedzić

Osoby samotne mogą wybrać się na wakacyjny wyjazd i zobaczyć ciekawe pod względem turystycznym miejsca. Między innymi warto wybrać się do Krakowa. Ta dawna stolica Polski tętni życiem, ale jest w niej również wiele niezwykłych miejsc, które sprzyjają zwiedzaniu w pojedynkę. Możemy wybrać się na wystawę dzieł wielkich malarzy, która znajduje się nad Sukiennicami na krakowskim rynku. Warte uwagi są także inne muzea takie jak Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK lub Muzeum Narodowe w Krakowie. W tym historycznym mieście nie brakuje fantastycznego jedzenia. Jeżeli jesteśmy fanami kulinarnych doznań i aktualnie nie mamy partnera lub partnerki, wcale nie musimy rezygnować z wizyt w restauracjach. Wypad do Krakowa możemy zakończyć spacerem nad Wisłą lub fantastyczną imprezą w którymś z okolicznych klubów.

Wrocław
Fontanna Multimedialna, Wrocław

Wrocław to kolejne przepiękne miasto, które single i singielki mogą odwiedzić. Jeżeli do tej pory nie widzieliście niezwykłej Panoramy Racławickiej, to należy to nadrobić. Ciekawym wyzwaniem może okazać się spacer szlakiem wrocławskich skrzatów. Idealnym miejscem, żeby trochę nacieszyć się naturą, jest Ogród Japoński i imponujące Zoo we Wrocławiu. Ponadto wieczorem polecamy wybrać się na niezwykły pokaz świateł Fontanny Multimedialnej, która jest największą tego typu atrakcją w Polsce.

Poza Krakowem i Wrocławiem ciekawym miejscem na samotny wypad będzie Trójmiasto. Możemy czerpać garściami z Sopotu, Gdańska i Gdyni. Niezwykłe molo od zawsze przyciągało wielu turystów, chociaż poza sezonem zwykle jest puste. W Gdyni możemy zobaczyć stary okręt wojskowy i nacieszyć się urokami zatoki w Orłowie, które uważane jest za jedną z piękniejszych części Gdyni.

Idealne miejsca na relaks w Polsce

Polska jest naprawdę cudownym miejscem, w którym wypoczniemy. Możemy zdecydować się na aktywne spędzenie czasu w górach. Jednak w takiej sytuacji należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Zdobywanie szczytów w pojedynkę jest świetnym sposobem na poznanie własnych możliwości i przemyślenie pewnych spraw, jednak nie powinniśmy wybierać takich tras, które mogą nas przerosnąć.

Wakacje nad Bałtykiem
Morze Bałtyckie

Nad Bałtykiem nie tylko możemy odwiedzić Trójmiasto, warto wybrać się do mniejszych miejscowości, w których nie spotkamy masy turystów. Dzięki temu w pełni odpoczniemy od zgiełku i masy codziennych obowiązków. Poza tym samotne wakacje są też świetną okazją do zadbania o siebie. Dlatego należy rozważyć pobyt w luksusowym hotelu i skorzystanie z najróżniejszych form relaksu. Zabiegi w SPA, basen, sauna i jacuzzi to idealne rozwiązanie na samotny wyjazd.

Wakacje za granicą dla singli

Będąc singlem, wcale nie musimy rezygnować z wyjazdów za granicę. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Dla niektórych wyjazd w obrębie kraju wydaje się bezpieczniejszy. Osoby obawiające się zagranicznych podróży w pojedynkę mogą wybrać jedną z licznych ofert biur podróży. Dzięki temu nie musimy martwić się o nocleg, transport i wyżywienie. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów możemy zgłosić się do rezydenta, który jest do naszej dyspozycji. Podczas pierwszego wyjazdu w pojedynkę za granicę lepiej odpuścić sobie kraje, które uznawane są za niebezpieczne.

Costa del Sol
Costa del Sol, Hiszpania

Najczęściej single i singielki wybierają na samotne podróże takie kraje jak Grecja, Bułgaria i Hiszpania. Warto rozważyć również kraje alpejskie. Podczas górskich wypraw łatwo możemy poznać nowych ludzi.

Nie musimy bać się samotnych podróży

Wyjazdy w pojedynkę to nic strasznego i mogą się na nie wybrać nawet osoby, które mają sporo znajomych lub są w związku. Spędzanie czasu samemu ze sobą sprzyja lepszemu poznawaniu własnych potrzeb. Czasem, żeby w pełni się zrelaksować, potrzebujemy spokoju, ciszy i braku towarzystwa.

Podróżować w pojedynkę możemy w obrębie naszego kraju. Przede wszystkim sprawdzi się to u osób, które lubią zwiedzanie i wizyty w muzeach. Samotne podziwianie dzieł sztuki jest naprawdę ciekawym doświadczeniem. Szczególnie warte uwagi w tym przypadku są polskie miasta. Wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Krakowie, Panorama Racławicka we Wrocławiu czy zwiedzanie Okrętu Błyskawica w Gdyni to ciekawe doświadczenia, które mogą spodobać się wielu osobom, które podróżują samotnie.

wakacje dla singli

Single i singielki nie są pomijani przez biura podróży. Coraz częściej znajdziemy oferty dedykowane dla osób samotnych. Jeżeli decydujemy się na pierwszy wyjazd za granicę w pojedynkę lepiej unikać krajów, które uznawane są za niebezpieczne. Osoby samotne szczególnie upodobały sobie takie kraje jak Hiszpania, Bułgaria i Grecja. To, że aktualnie nie jesteśmy w związku, nie oznacza, że musimy rezygnować z wakacyjnego wyjazdu.

Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk
Redaktorka Portfelu Polaka. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w tematyce społecznej, finansowej i prawnej.

Najnowsze

Zobacz również