Gdzie dziś wyruszyć w romantyczną podróż — poznaj najlepsze miejsca

Udostępnij

Definicja udanego romantycznego wyjazdu może być różna. Jedni lubią spędzać czas na pieszych wędrówkach, kiedy inni preferują weekend w SPA. Znajdą się też osoby, dla których idealny romantyczny wyjazd to odwiedzenie miejsc rodem z komedii romantycznych. Gdzie możemy wybrać się na wypad tylko we dwoje w Polsce? Poznaj nasze propozycje.

Pełne romantycznych zakątków — Trójmiasto

W naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc, które idealnie sprawdzą się na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Idealną propozycją jest Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia. Każde z tych miast ma do zaoferowania unikatowe atrakcje. Między innymi dlatego to fantastyczna opcja na romantyczny wyjazd. Ta propozycja będzie również dobrym pomysłem dla osób mniej mobilnych, ponieważ bez trudu możemy przemieszczać się po całym Trójmieście transportem publicznym. Ale co właściwie warto zobaczyć i gdzie znajdziemy najromantyczniejsze zakątki?

Ulica Mariacka
Ulica Mariacka – uliczka jubilerów

Osoby planujące romantyczny wypad do Trójmiasta koniecznie powinny wybrać się na spacer po gdańskiej starówce. Na Starym Mieście jest naprawdę sporo pięknych i romantycznych zakątków. Możemy zobaczyć Długi Targ i Złotą Bramę. Oczywiście będąc w tej części Gdańska, warto zwiedzić Kościół Mariacki i przejść się Ulicą Mariacką, czasem nazywaną uliczką bursztynów lub uliczką jubilerską. Te nazwy zawdzięcza pięknym straganom z unikatową biżuterią, która zachwycają przechodniów.

Poza tym w Gdańsku nie brakuje cudownych ptaków. Warto wybrać się na Ołowiankę, czyli wyspę w Gdańsku z pięknym parkiem i cudownym widokiem na Zatokę Gdańską. Na romantyczny spacer sprawdzi się także Park Oliwski. To cudowne miejsce ze stawami, po których pływają kaczki i łabędzie. Nie brakuje tutaj romantycznych zakątków, a po spacerze możemy wybrać się do palmiarni, w której znajduje się kawiarnia.

Molo w Sopocie
Molo w Sopocie

W czasie romantycznego wypadu do Trójmiasta nie możemy pominąć Molo w Sopocie. Szczególnie warto wybrać się w to miejsce poza sezonem. Wejście jest darmowe i nie ma tłumów turystów. W sezonie zimowym obok Mola znajduje się lodowisko i stragany z ciepłymi napojami.

Romantycznych miejsc nie brakuje także w Gdyni. Punktem pierwszym na romantycznej mapie tego miast jest zdecydowanie Orłowo i przepiękne, bardziej kameralne molo. Będąc w tym miejscu, warto wybrać się na krótki spacer po plaży i zobaczyć Klif Orłowski. Poza tym na romantyczny spacer w Gdyni możemy wybrać się także na Skwer Kościuszki.

Klif Orłowski
Klif Orłowski

Trójmiasto daje nam naprawdę mnóstwo możliwości i ciekawych atrakcji. Innym romantycznym zakątkiem na mapie Polski zdecydowanie jest Kraków. Jednak gdzie dokładnie warto się wybrać, żeby poczuć się jak w romantycznym filmie? Na początek warto odwiedzić krakowski rynek.

Urokliwy i zachwycający — Kraków

W dawnej polskiej stolicy nie brakuje przepięknych zakątków, a punktem obowiązkowym w Krakowie jest Stare Miasto. Możemy tutaj między innymi zobaczyć Bazylikę Mariacką, jednak na randkę warto wybrać się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, która mieści się w Sukiennicach. To przepiękne miejsce, w którym możemy podziwiać znakomite dzieła sztuki. Natomiast po zwiedzaniu możemy napić się pysznej kawy w kawiarni z widokiem na cały rynek. Tuż obok rynku znajduje się Planty Krakowskie, które spodobają się wszystkim fanom romantycznych spacerów.

Sukiennice
Sukiennice

Kolejnym idealnym miejscem dla par jest Kazimierz. To jedna z najbardziej turystycznych i najpiękniejszych dzielnic w całym Krakowie. Poza tym na Kazimierzu nie brakuje cudownych restauracji i kawiarni z pięknym widokiem na miasto.

Oczywiście jednym z najromantyczniejszych miejsc w Krakowie jest wzgórze Wawelskie. Możemy zwiedzić Zamek Królewski i Katedrę na Wawelu. Również z tego miejsca rozpościera się fantastyczny widok na panoramę Krakowa, a także na Wisłę. Natomiast dla fanów filmów romantycznych na pewno idealnie sprawdzi się spacer właśnie nad Wisłą, który do złudzeń przypomina spacer nad paryską Sekwaną.

Wawel
Wawel

W Krakowie możemy poczuć się wyjątkowo i spędzić czas z drugą połówką podziwiając zakątki dawnej polskiej stolicy. Jednak to nie jedyne miasto, które idealnie sprawdzi się na wycieczkę tylko we dwoje. Innym przepięknym miastem oferującym romantyczne atrakcje jest Wrocław.

Romantycznie na Dolnym Śląsku — Wrocław

Wrocław podobnie, jak Kraków i Gdańsk, ma przepiękną starówkę. Na rynku znajduje się między innymi Kościół św. Elżbiety i Katedra św. Piotra i Pawła. Możemy wybrać się na spacer uroczymi i pięknymi uliczkami lub usiąść i napić się kawy w kawiarni. Inną wartą uwagi częścią Wrocławia jest oczywiście dzielnica Ostrów Tumski. Sprawdzi się idealnie na romantyczny spacer z drugą połówką. To najstarsza dzielnica we Wrocławiu, a powstała na ówczesnej wyspie na obszarze przepraw na Odrze.

romantyczny wypad w PolsceWrocław ma naprawdę sporo atrakcji do zaoferowania. Możemy wybrać się do wrocławskiego ZOO. To największy ogród zoologiczny w Polsce i znajduje się w nim ponad tysiąc gatunków zwierząt. Poza tym znajduje się tutaj pierwsze otwarte w Polsce oceanarium.

Kolejnym miejscem, do którego warto się wybrać, jest oczywiście Panorama Racławicka. Malowidło, poświęcone historii Powstania Listopadowego, namalowany w latach 1893–1894. Nad imponujących rozmiarów obrazem pracował zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Natomiast idealnym miejscem na romantyczną kolację niczym z filmów, będzie restauracja z widokiem na Odrę. Takich miejsc we Wrocławiu nie brakuje. Warto wybrać się tutaj na romantyczny wypad tylko we dwoje.

Stare Miasto we Wrocławiu
Stare Miasto we Wrocławiu

Romantyczne zakątki Polski

Definicja udanego romantycznego wyjazdu może być różna. Niektórzy lubią spędzać czas na pieszych wędrówkach, inni preferują weekend w SPA, a jeszcze inni odwiedzanie miejsc rodem z komedii romantycznych. W Polsce nie brakuje pięknych miejsc na romantyczny wypad tylko we dwoje.

Idealnie na wspólny wyjazd sprawdzi się Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia. Każde z tych miast ma do zaoferowania unikatowe atrakcje i jest świetną opcją na romantyczny wyjazd. W Trójmieście warto zwiedzić gdańską starówkę, Długi Targ, Złotą Bramę, Kościół Mariacki, a także przejść się Ulicą Mariacką, zwaną także uliczką bursztynów lub uliczką jubilerską. Poza tym możemy wybrać się na Molo w Sopocie, a zachód słońca podziwiać z Klifu Orłowskiego.

Pięknym miastem, które dobrze sprawdzi się na romantyczną wycieczkę jest Kraków. W szczególności warto odwiedzić Galerią Sztuki Polskiej XIX wieku, która mieści się w Sukiennicach. Poza tym możemy zobaczyć Wawel, pospacerować po Kazimierzu lub nad brzegiem Wisły.

Natomiast Wrocław zachwyca cudowną starówką. Możemy wybrać się na spacer po Ostrowie Tumskim i zobaczyć najważniejsze zabytki. Poza tym we Wrocławiu znajduje się największy ogród zoologiczny z pierwszym w Polsce oceanarium.

Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk
Redaktorka Portfelu Polaka. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w tematyce społecznej, finansowej i prawnej.

Najnowsze

Zobacz również