Gamivo planuje debiut na NewConnect w II kw. 2021 r.

Gamivo złożyło do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu wraz z dokumentem informacyjnym i chce zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku tygodni, podała spółka.

„Planowany debiut na NewConnect to zwieńczenie pewnego etapu naszego rozwoju. Pomimo relatywnie krótkiej historii osiągnęliśmy już mocną pozycję na rynku. Ubiegły rok nasza platforma skończyła z ponad 160 mln zł obrotów, a od początku działalności jesteśmy spółką rentowną” – powiedział prezes Mateusz Śmieżewski, cytowany w komunikacie.

Planowany debiut giełdowy nie będzie związany z emisją nowych akcji, tylko sprzedaż akcji istniejących, zapewniającą wymagane rozproszenie akcjonariatu. Autoryzowanym doradcą wspierającym spółkę we wprowadzeniu akcji do alternatywnego systemu obrotu NewConnect jest Trigon Dom Maklerski, podano także.

Głównymi użytkownikami Gamivo są osoby z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Platforma od początku istnienia obsłużyła ponad 2 mln kupujących z większości krajów, sprzedając im ponad 5 mln gier. W jej ofercie znajduje się aktualnie ponad 50 tys. produktów, oferowanych przez prawie 1 tys. sprzedawców. Obecnie spółka skupia się na rozwoju platformy oraz poszerzeniu oferty o produkty fizyczne, w tym m.in. akcesoria gamingowe oraz odzież e-sportową, podsumowano w materiale.

Gamivo to platforma transakcyjna do gier i towarów cyfrowych. Została założona w 2017 roku przez zespół osób z wszechstronnym doświadczaniem w branży gier oraz fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments