Dzień Inwestora Indywidualnego

Sklepy w galeriach i muzea otwarte od 1 II w reżimie sanitarnym

Udostępnij

galeria handlowaSklepy w galeriach handlowych zostaną otwarte od 1 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Otwarte mają zostać także galerie sztuki i muzea. Pozostałe obostrzenia zostają utrzymane do 14 lutego. Do tego czasu nauka będzie odbywać się w dotychczasowym trybie.

„[Otwarcie sklepów w galeriach handlowych, a także galerii sztuki i muzeów] to są te dwie zmiany, które będą obowiązywały od 1 lutego” – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że rząd przychylił się do wniosku przedsiębiorców o zniesienie od przyszłego poniedziałku godzin seniora.

Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 14 lutego. Utrzymany zostaje zakaz zgromadzeń, imprez, restauracje mogą przygotowywać żywność na wynos i w dowozie, hotele pozostają zamknięte dla podróży służbowych (wyjątki dla medyków i w przypadkach związanych z infrastrukturą krytyczną) zamknięte pozostają stoki, siłownie i kluby fitness (infrastruktura sportowa jest tylko dla uprawiających sport zawodowo).

Osoby przyjeżdżające do Polski będą miały obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Sklepy w galeriach handlowych były zamknięte od 28 grudnia.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również