Galaxy Digital: kurs BTC wzrośnie o 70 proc.

bitcoin

Galaxy przewiduje aż 74-proc. wzrostu ceny bitcoina w pierwszym roku po uruchomieniu ETF-ów.

Kurs bitcoina wzrośnie o ponad 70 proc.

Według szacunków firmy inwestycyjnej Galaxy Digital, cena BTC wzrośnie o 74 proc. w pierwszym roku po uruchomieniu funduszy ETF kryptowaluty.

W poście na blogu z 24 października współpracownik badawczy Galaxy Digital, Charles Yu, oszacował, że całkowita wielkość rynku BTC wyniesie 14,4 biliona dolarów w pierwszym roku po uruchomieniu ETF-ów. Uzyskał więc wynik 74 proc. wzrostu kurs BTC. Wziął pod uwagę potencjalny wpływ na cenę napływu środków do produktów ETF. Jako punkt odniesienia zastosował fundusze ETF na złoto.

Według szacunków Yu cena bitcoina wzrośnie o 6,2 proc. w pierwszym miesiącu po uruchomieniu ETF-ów, a następnie zacznie systematycznie rosnąć. Osiągnie poziom aż 3,7 proc. miesięcznego wzrostu.

Yu wykorzystał dane o cenie bitcoina z 30 września, ale 75-procentowy wzrost obecnej ceny bitcoina spowodowałby, że osiągnęłaby ona poziom 59 200 USD.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Przyznał, że opóźnienie lub odmowa wydania ETF-ów bitcoina będzie miała wpływ na jego przewidywania cenowe. Powiedział jednak, że szacunki są nadal ostrożne.

„W najbliższej przyszłości spodziewamy się, że inne rynki globalne/międzynarodowe pójdą w ślady Stanów Zjednoczonych, zatwierdzając i oferując podobne oferty Bitcoin ETF szerszej populacji inwestorów” – napisał Yu.

Dodał, że „2024 może być wielkim rokiem dla bitcoina”, powołując się na powstanie funduszy ETF, halving w sieci bitcoina w kwietniu 2024 r. oraz „możliwość, że stopy procentowe osiągnęły już swój najwyższy poziom lub osiągną szczyt w najbliższej przyszłości”.

Prognoza Matrixport

Markus Thielen, szef działu badań w firmie Matrixport świadczącej usługi finansowe związane z aktywami cyfrowymi, podał podobną cenę w poście z 19 października, szacując, że cena bitcoina może wzrosnąć do przedziału od 42 000 do 56 000 USD. Oczywiście jeśli zatwierdzona zostanie aplikacja na stworzenie ETF-a firmy BlackRock.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 33 900 USD, co oznacza wzrost o 19 proc. w skali doby i taką samą cenę co 24 h temu.

Z kolei jeden ether kosztuje 1770 USD, co przekłada się na 12-procentowy skok ceny w ciągu 7 dni.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments