EUR/PLN walczy o 4,45 PLN. Ile kosztuje funt 13.07.2023?

Udostępnij

W środę, 12 lipca główne światowe waluty przeważnie straciły względem złotego. Na wartości stracił funt, dolar i euro. Wyróżnił się natomiast frank szwajcarski, który przedłużył zyski z wtorku. Spośród tracących w zestawieniu ze złotym, najgorzej wypadł amerykański dolar. Notowania pary USD/PLN obniżyły się na przestrzeni ostatniej doby o blisko 5 groszy. Jednak to nie wielkość straty wzbudza zainteresowanie, lecz jej efekt. Dolar bowiem zszedł poniżej 4 złotych! Na sytuację złotówki patrzymy w czwartek wyjątkowo pod koniec dnia. Dziś lepsze okazują się funt, frank oraz euro. Gorszy natomiast jest amerykański dolar. Wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy pozostanie. Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania franka powyżej 4,62 PLN

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, frank szwajcarski okazał się w środę jedyną główną walutą, która zyskała względem złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN wzrosły podczas tych zmagań ogólnie o 2 grosze i zakończyły walkę w rejonach 4,6050 PLN. Dziś frank również okazuje się lepszy od złotego. O godzinie 18 znajduje się powyżej 4,62 PLN.

Ile kosztuje funt 13.07.2023?

Funt szterling nie zaprezentował się wczoraj z najlepszej strony na rynku walutowym. Wykorzystała to złotówka, która  zyskała względem niego blisko 4 grosze. W ten sposób kurs pary GBP/PLN cofnął do 5,1750 PLN. Z tego obszaru dziś zaczynały się starania funta i złotego. Brytyjska waluta odnalazła się w sytuacji i odrabia środowe straty. Na kilka godzin przed końcem dnia, w dniu 13.07.2023 funt kosztuje 5,20 PLN.

Para EUR/PLN walczy o 4,45 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty również okazała się słabsza od złotówki w środę. Choć euro nie straciło wiele, był to dla tej waluty czwarty stratny dzień z rzędu względem złotówki. W czwartek sytuacja ulega zmianie, a warunku ustala euro. Para EUR/PLN walczy obecnie o poziom 4,45 PLN. Czy popularnej walucie uda się jeszcze powiększyć dzisiejszy zysk?

Notowania dolara poniżej 3,97 PLN

Podczas środowych zmagań na rynku pary walutowej USD/PLN rządziła waluta kwotowana (PLN). Złoty po raz kolejny w tym tygodniu wykorzystał deprecjacje amerykańskiego dolara. Tym razem kurs USD/PLN spadł aż o 5 groszy. W wyniku tego, notowania znalazły się poniżej 4 złotych. Dzisiaj dolar dalej traci, a jego notowania znajdują się poniżej 3,97 PLN.

Podsumowanie

Dobiega końca czwartkowy dzień handlu na rynku walutowym. Złotówka dziś wypada gorzej i raczej stan się nie zmieni. Sytuację szczegółowo przedstawimy w jutrzejszym artykule.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również