Enter Air z umową o wartości ponad 500 mln zł – akcje mocno w górę

Udostępnij

Enter Air przekazał wczoraj w oficjalnym komunikacie, że podpisał z biurem podróży Coral Travel Poland umowę dotyczącą świadczenia usług czarterowych na sezon letni 2024 oraz zimę 2024/2025.

Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 125,7 miliona USD, czyli 508,9 miliona złotych. Informacja ta wywołała wzmożony popyt na akcje Enter Air. Ich kurs zyskał wczoraj aż 5,5%, osiągając tym samym najwyższą wartość w swojej historii.

Enter Air pozyskał rekordowy kontrakt

Członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air, Andrzej Kobielski poinformował wczoraj, że “nowa umowa z Coral Travel to największy w historii kontrakt pomiędzy firmami. Przewoźnik współpracuje z Coral Travel od kilku lat i w kolejnym sezonie zwiększy pojemność floty Enter Air, którą udostępni m.in. klientom tego biura podróży”.

Andrzej Kobielski przekazał również, że “Enter Air zaplanował intensywną współpracę w sezonie Lato 2024, w którym większość lotów rozpoczyna się już w trakcie weekendu majowego i trwa do końca października”.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Dyrektor handlowy Enter Air oznajmił też, że przewoźnik “cały rok będzie latał do Egiptu, gdzie dzięki wieloletniej bliskiej współpracy z Enter Air Coral Travel jest zdecydowanym liderem tego kierunku. Podobnie jak w Turcji, w której ten touroperator oferuje wysoką jakość hoteli”.

W oficjalnym komunikacie przekazano także, iż “łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych szacunków”.

Rozliczenia między partnerami będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Warto dodać, że szacunkowa wartość obecnej umowy pomiędzy Enter Air i Coral Travel Poland dotyczącej współpracy w sezonie Lato 2023 – Zima 2023/2024 wynosiła 97,5 miliona dolarów.

Ponadto, wartość kontraktu zawartego przez Enter Air w styczniu z biurem podróży Rainbow również była niższa. Touroperator zamówił samoloty na sezon letni 2024 oraz zimę 2024/2025 za szacunkową sumę 90,4 miliona dolarów.

Akcje na nowych historycznych maksimach

Informacja o podpisaniu umowy o wartości przekraczającej pół miliarda złotych wywołała wzmożony popyt na akcje Enter Air. W efekcie, ich kurs wzrósł wczoraj o 5,5%, ustanawiając tym samym swoje nowe historyczne maksimum.

Dziś natomiast na rynku mamy do czynienia z uspokojeniem nastrojów. W tej chwili akcje Enter Air zachowują się neutralnie – ich kurs jest równy wtorkowej cenie zamknięcia.

Wykres akcji Enter Air

O Enter Air

Enter Air to polska czarterowa linia lotnicza utworzona 15 października 2009 roku. Obecnie jest największą prywatną linią lotniczą działającą w naszym kraju. Przewoźnik posiada siedem stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Paryżu i Zurychu oraz kilka baz sezonowych.

Enter Air realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Flota przewoźnika składa się z 23 samolotów Boeing 737-800 i pięciu Boeingów 737 MAX 8.

Enter Air jest także współwłaścicielem szwajcarskiej linii Chair Airlines, która posiada flotę czterech samolotów. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2015 roku.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również