DZ Bank uruchomi własną platformę służącą do przechowywania aktywów cyfrowych

Jurij Bojko

DZ Bank, trzeci co do wielkości niemiecki bank, uruchomi własną platformę służącą do przechowywania aktywów cyfrowych zbudowaną na blockchainie. Krok ten można jednak wpisać w szerszy krajobraz.

DZ Bank pomoże ci przechować bitcoiny

DZ Bank, trzeci co do wielkości bank w Niemczech pod względem wielkości aktywów, uruchamia własną platformę do przechowywania aktywów cyfrowych zbudowaną na blockchainie. Zgodnie z zapowiedzią opublikowaną 2 listopada bank będzie na tym polu współpracować z klientami instytucjonalnymi, oferując im kryptowaluty.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Holger Meffert, dyrektor ds. usług papierów wartościowych i depozytów cyfrowych w DZ, wskazał na zainteresowanie banku technologią rozproszonej księgi rachunkowej (DLT):

„Zakładamy, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat znaczna część działalności na rynku kapitałowym będzie przetwarzana za pośrednictwem infrastruktury opartej na technologii księgi rozproszonej (DLT). W perspektywie średnioterminowej postrzegamy DLT jako technologię uzupełniającą istniejącą infrastrukturę w istniejących procesach rynku kapitałowego.

Bank ma również nadzieję zaoferować w przyszłości inwestorom instytucjonalnym i klientom prywatnym możliwość zakupu kryptowalut, „takich jak bitcoin”. Aby to osiągnąć, w czerwcu 2023 r. DZ złożyło wniosek o licencję na przechowywanie kryptowalut od niemieckiego Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin).

Niemieckie banki idą w stronę BTC

Media niedawno poinformowały o tym, że niemieckie banki wspierają adopcję kryptowalut i to pomimo rygorystycznego systemu regulacyjnego branży w ich kraju. Coraz więcej instytucji znajduje sposoby na umożliwienie klientom dostępu do kryptowalut.

W marcu 2023 r. Deutsche WertpapierServiceBank wykonał ważny krok, uruchamiając platformę handlu kryptowalutami wpNex, która zapewnia 1200 bankom i kasom oszczędnościowym w Niemczech dostęp do branży aktywów cyfrowych. Grupa zarządzająca aktywami DWS, w której większościowym udziałowcem jest Deutsche Bank, ogłosiła również, że pracuje nad produktami opartymi na kryptowalutach będącymi przedmiotem obrotu giełdowego na rynku europejskim i opracowuje inne rozwiązania cyfrowe, które zapewnią inwestorom dostęp do aplikacji opartych na blockchainach i aktywach cyfrowych.

Inne „tradycyjne” banki, w tym Commerzbank i DekaBank, również ubiegają się o licencje na przechowywanie kryptowalut od niemieckiego organu nadzoru finansowego BaFin.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments