Drugi sezon „Wiedźmina” hitem

578

Drugi sezon „Wiedźmina” zadebiutował w piątek 17 grudni. Wiadomo, że stał się hitem. Warto jednak dodać, że pierwszego dnia fani nie oglądali serialu nazbyt tłumnie. Wszystko uległo zmianie w weekend. Gdzie produkcja cieszy się zaś największą popularnością?

Wiedźmin wraca w wielkim stylu

W serwisie Rotten Tomatoes nowy sezon „Wiedźmina” ma aż 96 proc. pozytywnych ocen od krytyków i 74 proc. od widzów. Recenzenci w większości chwalą kontynuację przygód białowłosego wiedźmina Geralta (w Polsce zdania są trochę bardziej podzielone, głównie ze względu na spore odstępstwa od fabuły z książek).

Według strony flixpatrol.com, nowy „Wiedźmin” w piątek był w Polsce na drugim miejscu najchętniej oglądanych filmów i seriali na Netflixie. W weekend zajmował już jednak pierwsze miejsce.

Podobne zjawisko zaszło w takich krajach jak USA, Filipiny, Portugalia, Katar, RPA, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Wietnam.

Na 2. miejscu przez cały weekend „The Witcher” znajdował się w krajach Ameryki Środkowej i Południowej (np. Peru, Chile, Argentyna, Gwatemala, Salwador). Najgorszej produkcja radziła sobie w Japonii (3. miejsce w niedzielę) i Wietnamie (4. miejsce w sobotę, 2. w niedzielę).

Kontrowersje

Pewne kontrowersje wzbudza jednak to – zwłaszcza w oczach fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego – że serial mocno odszedł już od tego, o czym czytamy w oryginalnej sadze. Na Youtube można wręcz znaleźć klipy, w których ich autorzy porównują to, co działo się na kartach cyklu powieści o Geralcie, z tym, co możemy teraz obejrzeć w serialu.

Jak na serial zareagował sam Sapkowski? Okazuje się, że jest zadowolony z tego, jak przeniesiono jego pomysły na mały ekran.

„Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że 3. sezon będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem”, zacytowano go na Twitterze Netflixa.

Wiadomo, że mimo kontrowersji powstanie kolejny sezon „Wiedźmina”. Możliwe, że tym razem poczekamy na niego nie dwa lata, ale tylko rok.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments