Donald Trump jest od teraz fanem bitcoina

Udostępnij

Były prezydent USA Donald Trump nie jest już przeciwny bitcoinowi i twierdzi, że „można z tym żyć”

Donald Trump teraz lubi bitcoina

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zmienił zdanie na temat bitcoina. Od opinii, wedle której BTC to narzędzie przestępców, przeszedł do zdania, że z kryptowalutą u boku można jakoś żyć.

Podczas niedawnego wywiadu dla Fox News Trumpa zapytano o jego pogląd na temat wzrostu znaczenia chińskiej waluty cyfrowej oraz tego, czy właściwym sposobem przeciwdziałania temu jest zdecentralizowana sieć walutowa, taka jak Bitcoin. Trump w odpowiedzi zauważył, że dolar amerykański jest dla niego nadal najważniejszą walutą, ale jednocześnie przyznał, że rośnie popularność i adopcja kryptowaluty.

– Lubię dolara, ale wiele osób go używa [bitcoina] i szczerze mówiąc, zaczął żyć własnym życiem. Jak wiesz, prawdopodobnie będę musiał wprowadzić pewne regulacje, ale wiele osób to akceptuje. Coraz częściej widzę ludzi, którzy chcą płacić bitcoinem. Widzisz coś, co jest interesujące. Więc mogę z tym żyć w ten czy inny sposób – odparł.

Niedawna zmiana stanowiska Trumpa wobec bitcoina kontrastuje od tego, co głosił wcześniej. Jako prezydent potępił bitcoin, nazwał go oszustwem i podobno nakazał sekretarzowi skarbu „zaatakować bitcoina”.

Walka o władzę

Trump prowadzi obecnie kampanię prezydencką. Stąd niektórzy członkowie społeczności kryptowalut uważają, że jego niedawna zmiana nastawienia do bitcoina może być motywowana politycznie, aby przyciągnąć więcej głosów fanów blockchaina. Wielu użytkowników X uważa, że Trump nie może sobie pozwolić na zaniedbanie rosnącej społeczności kryptowalut. Kilka innych osób zauważyło również, że po prostu robi „dokładnie to, co Trump robi najlepiej” – nie angażuje się w pełni w ten czy inny sposób.

Przez lata wielu polityków używało kryptowalut w swoich kampaniach. Otwarcie BTC wspierał Ron DeSantis, czyli główny, największy rywal Trumpa w Partii Republikańskiej. Fanem bitcoina jest też Robert F. Kennedy Jr. (z tych Kennedy’ch) w tych wyborach startujący jako kandydat niezależny (starał się o nominację Partii Demokratycznej).

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również