Dolar wymieniany po 4,02 zł. Ile kosztuje frank 28.07.2023?

67
dolary

W czwartek główne światowe waluty zaprezentowały mieszane nastroje wobec polskiego złotego. Lepszym od złotówki okazał się dolar oraz frank szwajcarski. Straty na rzecz rodzimej waluty odnotowały natomiast euro i funt szterling. Ostatni tydzień handlowy lipca dobiega już końca. W piątek od rana główne waluty prezentują jeden kierunek, bowiem tracą względem złotego. Funt znajduje się poniżej 5,15 zł, zaś euro oscyluje nieco powyżej 4,42 zł. Dolar wymieniany jest obecnie po 4,02 zł. Ile kosztuje frank 28.07.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania pary GBP/PLN poniżej 5,15 zł

Podczas ostatniego dnia zmagań funt szterling nie zaprezentował się z najlepszej strony. Okazał się najgorszą spośród głównych światowych walut i jego kurs obniżył się o 1 grosz. W ten sposób notowania pary GBP/PLN wylądowały w rejonach 5,15 zł i złotówka korzysta na tym w piątek, gdy spycha funta poniżej 5,15 zł.

W przypadku funta do złotego w dalszym ciągu obserwujemy słabość brytyjskiej waluty wobec poziomu 5,1618-5,1770 zł. Rynek pary GBP/PLN na tym zakresie udowodnić miał swoją siłę, jednak to się nie powiodło. Notowania pokazują, że znacznie bardziej widzą spadek.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 28.07.2023

Ile kosztuje frank 28.07.2023?

W przypadku rynku franka do złotówki nie za wiele się w czwartek wydarzyło. W ogólnym rozrachunku wygrał frank, jednak osiągnięty przez niego zysk był symboliczny. Warto natomiast zauważyć, że momentami złotówka wychodziła na pierwszy plan i notowania odwiedziły poziom 4,62 zł. W piątkowy poranek obserwujemy spadek notowań franka, który o godzinie 8 jest wymieniany po 4,6350 zł.

Frank szwajcarski do ruchu w górę jeszcze się nie wybrał, choć cały czas wydaje się „spakowany”. Podejście do wyższych zakresów jest zasadne tak długo, jak rynek podąża odbijając się od średniej. Obecnie znów się z nią spotyka, czy teraz pojawi się ruch w górę?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 28.07.2023

Euro oscyluje na poziomie 4,42 zł

Czwartkowe zmagania nie przyniosły większych zmian również na parze walutowej EUR/PLN. Ani waluta europejskiej wspólnoty, ani złotówka nie zdobyły się na przejęcie pałeczki. Rozliczenie dnia handlowego pokazuje jednak, że nieco lepsza okazała się złotówka. Warto zauważyć, że w tym tygodniu złoty całkowicie dominuje euro, które w piątek oscyluje na poziomie 4,42 zł.

Kurs euro podczas czwartkowych starań wyznaczył nowy tegoroczny dołek, co wskazywaliśmy w ostatnim artykule. Euro stoi teraz przed zejściem do poziomu 4,40 zł.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 28.07.2023

Dolar wymieniany po 4,02 zł

Amerykański dolar znacząco wyróżnił się na tle głównych walut podczas ostatniego dnia handlowego. Notowania pary walutowej USD/PLN skoczyły o niemal 4 grosze, zamykając się w rejonach 4,03 zł. Podczas pierwszych godzin piątkowych zmagań dolar traci względem rodzimej waluty. Obecnie jest wymieniany po 4,02 zł.

Rynek pary USD/PLN wykorzystał okazję i ruszył w czwartek w górę, powracając powyżej poziomu 4,02 zł. Dolar znajdując się powyżej tego obszaru ma realną szanse na pokaźny wzrost.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 28.07.2023

Podsumowanie

Inwestorzy kończą tydzień oraz bliscy są zakończenia miesiąca. Końcówka nie będzie spokojna, gdyż na piątkowy dzień zaplanowano mnóstwo danych. Aktualizacje z czołowych gospodarek strefy euro oraz dane o polskiej inflacji będą przyciągać zainteresowanie w godzinach przedpołudniowych. Po południu natomiast uwaga skieruje się na Stany Zjednoczone i to, jak zaprezentują się najważniejsze dla Fed dane.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments