Frank najsłabszy we wtorek. Dolar utrzymuje 4,50 PLN.

431
Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

Główne światowy waluty kolejny dzień traciły wobec złotego. We wtorek najsłabszy okazał się szwajcarski frank. Notowania pary CHF/PLN obniżyły się ogólnie o nieco ponad 3 grosze. Najmniej natomiast stracił dolar, który cały czas utrzymuje poziom 4,50 PLN. Ostatniego dnia listopada patrzymy na złotówkę. Co dziś pokaże polski złoty wobec głównych światowych walut?

Notowania pary USD/PLN utrzymują 4,50 PLN

Wczoraj dolar finalnie niewiele stracił względem polskiej złotówki. Ponadto warto dodać, że notowania pary USD/PLN wykazały najniższą obniżkę spośród omawianych par. Rynek pary walutowej utrzymał we wtorek rejony 4,50 PLN. Dziś, w środę 30 listopada o godzinie 8 rano dolar kosztuje nieco ponad 4,5150 PLN.

Przechodząc już do wykresu rynku pary USD/PLN zauważyć można, że ta w dalszym ciągu pozostaje na wsparciu. Mowa o obszarze ceny: 4,4850-4,5100 PLN, którego istotność jest weryfikowana w ostatnim czasie. Dopóki dolar utrzymywać będzie wspomniane wsparcie, można mówić o próbach odbicia powyżej 4,55 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 30.11.2022

Euro piąty dzień niżej

Na parze walutowej EUR/PLN w ostatnich dniach trwa seria spadków. Wtorek był piątym z rzędu dniem, gdy euro wylądowało niżej w stosunku do złotówki. Z rana ostatniego dnia listopada notowania euro oscylują nieco poniżej 4,6740 PLN. Czy euro dziś zyska?

Frank stanowczo opuszcza wsparcie, co teraz?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, frank w relacji do złotówki okazał się najgorszy spośród głównych światowych walut. Kurs pary walutowej CHF/PLN obniżył się wczoraj ogólnie o nieco ponad 3 grosze. Zaznaczyć należy, że tym ruchem frank stanowczo opuścił wsparcie, czyli przedział cenowy 4,7620-4,7860 PLN.

Teraz warto będzie obserwować, czy para walutowa CHF/PLN postawi na powrót do listopadowych dołków. Jednak warto również liczyć się z tym, że frank ma szansę przed takim ruchem podbić do strefy cenowej 4,7620-4,7860 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 30.11.2022

Kurs GBP/PLN poniżej 5,40 PLN

Brytyjski funt w negatywnych nastrojach zakończył wtorkowe zmagania wobec złotówki. Dla pary walutowej GBP/PLN wczorajszy dzień był trzecim stratnym z rzędu. Dziś, w środę 30 listopada kurs GBP/PLN oscyluje poniżej 5,40 PLN. Czy złotówka również w najbliższych godzinach okaże się lepsza od funta szterlinga?

Podsumowanie

Rynek walutowy, a zatem również złotówka zamyka kolejny miesiąc. Zmagania złotego dobiegają końca i waluta ma sposobność do podkreślenia dziś swojego dobrego nastawienia. Czy rzeczywiście rodzima waluta zyska dzisiaj?

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments