Dobrze wydane. O pieniądzach i ekonomii – już 19 maja br. w Poznaniu

136

Na co dzień możemy wykazywać się ignorancją w wielu dziedzinach nauki i nie wpłynie to znacząco na jakość naszego życia. W końcu szczegółowa wiedza z zakresu botaniki, fizyki, czy chemii nie jest potrzebna, by realizować codzienne obowiązki. W przypadku ekonomii sytuacja wygląda jednak inaczej. Nie chodzi tutaj wyłącznie o poważnych przedsiębiorców czy inwestorów giełdowych, lecz zwykłego Kowalskiego, który nieustannie podejmuje konkretne działania finansowe oraz własnymi decyzjami, np. wyborczymi, wpływa na otoczenie. Właśnie dlatego każdy powinien rozumieć podstawowe procesy ekonomiczne i gospodarcze, aby dzięki tej wiedzy móc świadomie podnosić jakość swojego życia oraz środowiska, w którym funkcjonuje.

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Dobrze wydane. O pieniądzach i ekonomii – wydarzenia promującego i edukującego w zakresie ekonomii, finansów oraz inwestowania. Tym razem wybiegniemy trochę w przyszłość. Będziemy rozmawiać o zmianach, które następują w systemie pieniężnym.

Tematy, które poruszymy na dwugodzinnym spotkaniu:

  • historia systemów monetarnych,
  • kryptowaluty jako pieniądz przyszłości,
  • cyfrowe euro, dolar, złoty. Kiedy powstaną?
  • ewolucja bankowości komercyjnej.

Prelegentami na spotkaniu będą dr Wojciech Świder i dr hab. Paweł Marszałek. 

dr Wojciech Świder – wykładowca w Katedrze Finansów Publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (3034). Popularyzator wiedzy o finansach i ekonomii – prowadzi własny kanał na YouTube oraz blog „Wojciech Świder – ekonomia, inwestycje”.

dr hab. Paweł Marszałek – profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, kierownik Katedry Pieniądza i Bankowości oraz Dyrektor Studiów w zakresie finansów i rynków finansowych. Specjalizuje się w teorii pieniądza, polityce gospodarczej i historii myśli ekonomicznej, a także zajmuje się problematyką stabilności systemów finansowych i finansjalizacji. Autor ponad stu publikacji naukowych, w tym monografii „Systemy pieniężne wolnej bankowości. Koncepcje, cechy, zastosowanie”, nagrodzonej w II edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z dziedziny bankowości i finansów.

Jak będzie wyglądać spotkanie?

Data i godzina: 19.05.2022, godz. 17:50

Miejsce: Ułan Browar, ul. Wyspiańskiego 26, Poznań

Program spotkania:

17:30 – 18:55 Rejestracja
17:55 – 18:00 Otwarcie spotkania
18:00 – 18:25 Historia systemów monetarnych. Pieniądz wczoraj i dziś
18:25 – 18:50 Kryptowaluty jako pieniądz przyszłości
18:50 – 19:05 Przerwa
19:05 – 19:30 Cyfrowe euro, dolar, złoty. Kiedy powstaną?
19:30 – 19:55 Ewolucja bankowości komercyjnej
19:55 – 20:20 Q&A
20:20 – 20:25 Zakończenie oficjalnej części
20:25 –  … Drinki i bilard

Zapisy

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale w celu zagwarantowania sobie miejsca, należy wypełnić formularz rejestracyjny: bit.ly/3MJT7i2

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/676283927013345

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments