Czy jest już dobry czas na zakup bitcoina?

158

Bitcoin stracił w skali tygodnia – licząc po obecnej cenie – aż 16%. Czy oznacza to, że dziś jest już dobry moment na zakup kryptowaluty?

Bitcoin traci na wartości

Bitcoin kosztuje dziś 30 300 USD. To więcej o 10% niż wczoraj, ale nadal 16% mniej niż tydzień temu. Ether radzi sobie podobnie. Dziś 1 ETH kosztuje ok. 2000 USD. To więcej o ok. 10% niż 24h temu i mniej o aż 24% niż tydzień wcześniej.

Czas na powrót na rynek?

Po takich spadkach to teoretycznie dobry moment na wejście na rynek kryptowalut. Widać to też po nastrojach. Indeks strachu i chciwości bitcoina pokazał dziś poziom 9, czyli ekstremalny strach. Z reguły takie pułapy oznaczały dołek na wykresie.

Sugerują to też analitycy. Przykładem jest Plan B, czyli twórca modelu wyceny BTC, S2F.

Powód, dla którego nie kupujesz teraz BTC poniżej 30 tys., to ten sam powód, dla którego nie kupiłeś BTC za 4 tys. Obawiam się, że BTC może spaść do 20 tys. Ale 3k, 4k czy 5k nie ma teraz znaczenia. Ani 20k, 30k czy 40k za 2 lata

– napisał w swoim poście na Twitterze.

Wskazał też na RSI (wskaźnik siły względnej – oscylator określający siłę trendu w analizie technicznej).

Jak napisał:

Byliśmy w zakresie 30k-60k już od 1,5 roku. Ale za pierwszym razem, gdy byliśmy na 30 tys. (grudzień 2020), BTC zostało wykupione (tygodniowe RSI ~90). Drugi raz przy 30 tys. (lipiec 2021) rynek BTC był neutralny (RSI ~50). Teraz przy 30 tys. BTC jest wyprzedany jak przy covidowej wyprzedaży, w marcu 2020 r. (RSI 34).

 

Plan B wskazuje też, że bitcoin przed rozpoczęciem nowego cyklu musiał jeszcze spaść:

Wskaźniki techniczne (RSI) i wskaźniki on-chain (zrealizowane) pokazują, że bitcoin przeszedł pełny cykl. Mieliśmy hossę (najwyższy marzec/kwiecień 2021) i bessę. W rzeczywistości wciąż jesteśmy w bessie. Pytanie brzmi: czy dno za nami (podobne do zrealizowanego w 2012 roku) czy jeszcze przed nami (np. RSI<50)?

Jak więc widać, wszystko wskazuje na to, że dołek na rynku bitcoina jest za nami albo jesteśmy bardzo blisko jego dotknięcia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments