Do czego przydaje się wiedza z zakresu rachunkowości i finansów?

Udostępnij

Wykwalifikowani pracownicy, którzy sprawnie poruszają się w zakresie rachunkowości i finansów od lat są pożądaną kadrą na rynku pracy. Jakie zastosowanie może mieć wiedza z tego zakresu i dlaczego warto ją nabyć? Dowiesz się z tego artykułu!

Rachunkowość i finanse – czyli rozwój i kompetencje

rachunkowość i finanseWiedza z zakresu rachunkowości i finansów to klucz do rozwoju i ciekawej pracy. Choć poruszanie się w materii finansów wydaje się skomplikowane, choćby ze względu na to, jak często zmieniają się przepisy, to przy odpowiednim przygotowaniu można sobie poradzić z każdym wyzwaniem. Wybierając Rachunkowość i finanse w Żaku, zdobędziesz wiedzę, która przygotuje Cię do przyszłej rozwojowej pracy i znacznie podniesie Twoje kompetencje.

Podczas nauki dowiesz się jak zidentyfikować przedmiot analizy finansowej oraz rozpoznasz jej etapy. Będziesz również w stanie określić dzień otwarcia i zamknięcia ksiąg rachunkowych, a także wyliczysz wynagrodzenie brutto/netto dla siebie lub firmy, w której podejmiesz pracę. Nie będą Ci też straszne składki na ubezpieczenie zdrowotne! Poznasz podstawy ekonomii, zasady rachunkowości oraz jej prowadzenia, a dodatkowo uzyskasz wiedzę z zakresu wynagrodzeń, podatków czy sprawozdawczości finansowej. Każda z tych umiejętności jest ceniona na rynku pracy i pozwoli Ci wspinać się po szczeblach kariery lub rozkręcić własny biznes.

Finanse i rachunkowość – jaka praca na Ciebie czeka?

Jeśli zastanawiasz się, jaką pracę możesz dostać po finansach i rachunkowości, to odpowiedź brzmi: niejedną! Po kursie możesz znaleźć zatrudnienie w:

  • biurze rachunkowym,
  • działach księgowości/finansów niemalże każdej firmy,
  • działach analizy finansowej,
  • korporacjach,
  • sprzedaży,
  • fakturowaniu,
  • consultingu,
  • controllingu,
  • bankach i innych instytucjach finansowych
  • czy firmach doradczych.

Po finansach i rachunkowości będziesz także w stanie rozpocząć własną działalnością gospodarczą. Na dodatek zyskasz możliwość maksymalnego obniżenia kosztów jej prowadzenia, gdyż zamiast zatrudniać specjalistę od finansów, to zajmiesz się nimi samodzielnie. Wiedza z zakresu finansów i rachunkowości może przydać Ci się również do efektywniejszego prowadzenia domowego budżetu oraz rozumienia zmieniających się przepisów, które często dotyczą każdego obywatela.

Zdecydowanie warto więc podjąć naukę i korzystać z możliwości rozwoju, jakie daje kierunek Finanse i rachunkowość. Zawody z nim związane są i zawsze będą potrzebne, ponieważ wykształceni w tym obszarze specjaliści są niezbędni w każdym biznesie. To rozwojowe, dobrze opłacane stanowiska, dzięki czemu w przyszłości możesz łatwo awansować. Wystarczy pogłębiać swoją wiedzę i podnosić kompetencje, by cieszyć się coraz wyższym wynagrodzeniem.

Jeśli lubisz liczby, zawsze sprawnie analizujesz sytuację i chcesz cieszyć się dobrą pracą – wejdź w świat finansów i rachunkowości razem z Żakiem!

Najnowsze

Zobacz również