Dzień Inwestora Indywidualnego

Demolish Games pozyskał 1 mln zł z emisji publicznej akcji

Udostępnij

Demolish GamesDemolish Games zakończył ofertę publiczną prowadzoną w związku z emisją nowych akcji serii C, w ramach której pozyskał łącznie 1 mln zł w dwóch transzach, podała spółka. Środki z emisji akcji przeznaczy na nowe produkcje.

Do końca br. spółka planuje wprowadzić akcje do obrotu na rynku NewConnect.

„Z satysfakcją informuję, że oferowane akcje w ramach nowej emisji serii C znalazły nabywców. Tym samym zakończyliśmy ofertę publiczną i osiągnęliśmy wyznaczony cel, jakim było zebranie 1 mln zł. […] Zgodnie z zapowiedzią, pozyskane środki przeznaczymy na nowe, jeszcze nieogłoszone projekty, które naszym zdaniem mają duży potencjał sprzedażowy. Nasz plan zakłada produkcję i wydawnictwo gier niskobudżetowych. Dzięki zakończeniu oferty publicznej zgodnie z założeniami, będziemy mogli rozpocząć pracę nad kilkoma nowymi tytułami” – powiedział prezes Paweł Dywelski, cytowany w komunikacie.

Demolish Games to studio gamingowe założone w lipcu 2020 roku, którego głównym akcjonariuszem jest notowana na głównym rynku GPW w Warszawie spółka Ultimate Games. Studio koncentruje się na projektach z gatunku symulatorów dedykowanych wersji PC. Celem Demolish Games jest dywersyfikacja działalności i wydawanie 3-5 gier rocznie, z czego 2 projekty mają być tworzone przez własne zespoły spółki, zaznaczono.

Spółka pracuje obecnie nad swoim największym projektem „Demolish & Build 2022”, w którym pojawi się wiele nowości. Studio udoskonali rozgrywkę, m.in. o bardziej zaawansowane aspekty symulacyjne oraz realistyczną szatę graficzną. Premiera tytułu planowana jest na przełomie 2021 i 2022 r., zapowiedziano również.

Demolish Games to spółka z grupy Ultimate Games, która specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów. Studio koncentruje się na projektach z serii „Demolish & Build”.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również