DeliGoo pozyskuje finansowanie i rusza na podbój rynku usług kurierskich

Udostępnij

Technologiczna spółka DeliGoo otrzymała finansowanie w wysokości 1 mln zł i zamierza zawalczyć na polskim rynku usług kurierskich. Polski start up z Bydgoszczy ma ambitne plany rozwoju, również w obszarze ekspansji zagranicznej.

Czym jest jednak DeliGoo? To rozwiązanie, które pozwala automatyzować całe systemy logistyczne. Jest to możliwe dzięki narzędziu do budowania scentralizowanej floty kurierskiej w sektorze ostatniej mili. Dzięki DeliGoo firmy realizujące dostawy do swoich klientów mają możliwość w krótkim czasie, wprowadzić skuteczny outsourcing dostaw w maksymalnie scyfryzowanym procesie.

Działalność firmy rozpoczęła się od outsourcingu dostaw gastronomicznych z restauracji oraz diet pudełkowych, jednak w planach są kolejne branże, m.in. e-commerce. Poza usługą outsourcingu procesów logistycznych, DeliGoo oferuje też wsparcie klientów narzędziami sprzedażowymi, takimi jak np. generator stron do zamówień online dla restauracji. Planowane są kolejne funkcjonalności.

DeliGoo – było ich trzech…

Twórcami DeliGoo jest trzech przedsiębiorców – Łukasz Rybak, Konrad Dymek i Michał Jabłoński. Zespół wspiera także Sebastian Badura w roli CTO. Przez pierwsze 2 lata finansowali projekt z własnych środków, ale ostatnio na swój pomysł otrzymali wsparcie wynoszące 1 mln zł. Inwestorem został fundusz venture capital bValue, z którym DeliGoo podpisał umowę w listopadzie 2019 roku. Jak mówią szefowie DeliGoo pozyskane środki będą przeznaczone na dalszy rozwój technologii i umacnianie pozycji na rynku w Polsce.

– W sektorze usług kurierskich jednym z największych problemów jest ostatni etap dostarczenia paczki, czyli tzw.  ostatnia mila. Jest ona nie tylko najdroższa, ale również najbardziej skomplikowana logistycznie. Stworzyliśmy rozwiązanie technologiczne, które rozwiązuje tą kwestię i udało nam się niedawno pozyskać finansowanie na nasz pomysł – tłumaczy Łukasz Rybak, wiceprezes i współtwórca DeliGoo.

W przygotowanie DeliGoo do pozyskania kapitału z rynku VC zaangażowali się eksperci z firmy Genprox. Genprox to firma księgowo-doradcza specjalizująca się w obsłudze funduszy venture capital w zakresie księgowości, raportowania finansowego, ale również analiz due diligence spółek portfelowych.

– Nawet najlepiej przygotowany do ekspansji Startup wymaga wsparcia w zdefiniowaniu spójnej relacji pomiędzy prezentacją inwestorską, modelem finansowym oraz sprawozdaniami finansowymi. Genprox realizując wiele analiz due diligence dla funduszy VC, zyskał unikalną perspektywę i wiedzę co jest kluczowe z perspektywy funduszu w wyborze spółek do portfela inwestycyjnego – mówi Dariusz Landsberg, prezes Genprox.

Genprox zrealizował w 2019 roku kilkanaście badań due diligence. Znając dobrze potrzeby i oczekiwania funduszy VC doradzał m.in. Deligoo w przygotowaniu prezentacji inwestorskiej oraz w procesie negocjacji z funduszem VC.

DeliGoo działa obecnie w 9 polskich miastach, gdzie obsługują już ponad 200 restauracji. W ubiegłym roku firma uzyskała przychody na poziomie 1,5 mln zł, a w roku 2020 planowane jest ich podwojenie do poziomu 3 mln zł. DeliGoo jest w spektrum zainteresowania kolejnych funduszy VC. W roku 2021 spółka chce być już obecna także na kilku rynkach w Europie.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również