Dekpol pozyskał 50 mln zł z emisji obligacji serii I

231

DekpolDekpol przeprowadził emisję obligacji serii I, pozyskując – zgodnie z planem – 50 mln zł, podała spółka. Celem emisji obligacji jest finansowanie bieżącej działalności grupy oraz spłata zadłużenia z tytułu obligacji serii G i H.

„Za nami bardzo udany proces emisji obligacji – podczas roadshow odbyliśmy spotkania z liczną grupą obecnych i potencjalnych inwestorów. Emisja wzbudziła duże zainteresowanie z ich strony, pomimo wymagającego otoczenia rynkowego oraz bardzo intensywnego okresu na rynku kapitałowym. Dbałość o poziom marż i w konsekwencji – solidne wyniki finansowe znajdują odzwierciedlenie w poprawie wskaźników zadłużenia finansowego grupy – wskaźnik ND/EBITDA za I poł. 2020 wyniósł 1,19. Inwestorzy doceniają stabilną i bezpieczną sytuację finansową oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju Grupy Dekpol. W efekcie zgodnie z planem pozyskaliśmy 50 mln zł, które przeznaczymy na dalszy rozwój naszej działalności oraz refinansowanie części zadłużenia obligacyjnego” – skomentowała wiceprezes i dyrektor finansowy Katarzyna Szymczak-Dampc, cytowana w komunikacie.

Emisja obligacji serii I zakończyła się nadsubskrypcją – całościowy popyt zgłoszony przez inwestorów opiewał na blisko 64 mln zł, dodano.

Obligacje serii I Dekpolu będą notowane na rynku Catalyst. Organizatorem emisji był DM Michael Ström.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. Dekpol sprzedał 382 lokale w 2019 r. wobec 569 lokali w 2018 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments