Dadelo zadebiutowało na rynku głównym GPW

372

Prawa do akcji (PDA) spółki Dadelo zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Na otwarciu kurs PDA nie zmienił się wobec ceny odniesienia i wyniósł 18 zł. O godz. 09:16 kurs wynosił 17,7 zł, po spadku o 1,67%.

Dadelo jest 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 6. debiutem na tym rynku w 2020 roku.

W ofercie publicznej Dadelo do inwestorów instytucjonalnych trafiło 3 700 000 akcji z 4 600 000 wszystkich oferowanych akcji. Cena w ofercie publicznej wynosi 18 zł za akcję, a więc całkowita wartość oferty publicznej to 82,8 mln zł brutto.

„Prawie cała emisja zostanie przekazana dla powiększenia naszej oferty. Wynajęliśmy już bardzo duży magazyn, będziemy go teraz uzbrajać. […] Chcemy być największym e-commercem [w branży] w Polsce” – powiedział prezes Ryszard Zawieruszyński podczas uroczystości debiutu na GPW.

Zgodnie z zapowiedziami, środki pozyskane z oferty publicznej spółka zamierza przeznaczyć na nabycie dodatkowych towarów do oferty i tym samym rozbudowę oferty produktowej do ok. 20-25 tys. SKU (z obecnych ok. 12 tys. SKU) oraz rozwój infrastruktury magazynowej.

Dadelo zostało przejęte w 2017 roku przez notowaną na GPW spółkę Oponeo.pl. Spółka prowadzi sprzedaż online przez sklep internetowy działający pod marką centrumrowerowe.pl.

Poprzedni artykułPodatek cukrowy, czyli wyższe ceny słodzonych napoi
Następny artykułAtomic Jelly liczy na debiut na NewConnect w pierwszych miesiącach 2021
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments