Czy warto zacząć pracę, jako kierowca Bolt?

402

Kierowca BoltBolt stał się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych środków przemieszczania się po mieście. Użytkownicy cenią firmę za przejrzystą aplikację i szybką obsługę. Jak wygląda współpraca z Boltem z perspektywy kierowcy? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, czy warto podjąć się tej pracy.

Ile zarabia kierowca Bolt?

Najważniejszą kwestią dla kandydatów są oczywiście zarobki. Praca w charakterze kierowcy Bolt jest bardzo elastyczna. To, jakie będzie Twoje wynagrodzenie, zależy w głównej mierze od liczby przepracowanych godzin, długości przebytych tras oraz pory dnia. W godzinach szczytu kierowca Bolt może liczyć na wielu klientów, co przekłada się na wysokie dochody. Średnie wynagrodzenie za pracę w standardowym wymiarze godzin (40 godzin tygodniowo) to ok. 6000 złotych miesięcznie. Kierowcy pracujący dorywczo lub na pół etatu zarabiają ok. 2000 złotych. Najlepsi potrafią osiągać kwoty powyżej 10000 złotych. Warto wiedzieć, że jeżdżąc własnym samochodem, można zarobić nawet o 20–25% więcej niż w przypadku wypożyczenia pojazdu.

Zalety pracy w Bolt

Główną zaletą pracy dla aplikacji Bolt jest możliwość ustalania własnego grafiku i przepracowywania takiej liczby godzin, na jaką jest się gotowym. Kierowca pracuje na swój rachunek i nie odpowiada bezpośrednio przed szefem. Bolt nie podbiera opłat za korzystanie z aplikacji, a jedynie odlicza prowizję od zrealizowanych przejazdów. W zależności od roku jest to ok. 20%. Jeśli w danym miesiącu nie możesz pracować, nie ponosisz żadnych kosztów. Z tych powodów jest to znakomite zajęcie dla studentów oraz osób, które potrzebują źródła dodatkowego dochodu. Taksówkarz ma możliwość oferowania swoich usług w godzinach wieczornych lub w weekendy.

Praca w charakterze kierowcy Bolt to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów i rozwinięcia zdolności. Taksówkarz dobrze poznaje swoje miasto, co przydaje mu się również poza pracą. Podwożenie pasażerów daje możliwość poznawania nowych ludzi i prowadzenia ciekawych rozmów. W dużych miastach klientami często są turyści i zagraniczni goście biznesowi, dzięki czemu kierowca ma szansę, by ćwiczyć swoje kompetencje językowe.

Do zalet Bolta można dopisać również prosty i szybki proces rekrutacji. Wystarczy zarejestrować się na stronie, wypełnić formularz i przesłać niezbędne dokumenty. Firma kontaktuje się z kandydatem w ciągu 1 lub 2 dni od weryfikacji niezbędnych informacji. Więcej na temat procesu przeczytasz na stronie https://avalon-logistics.pl/kierowcy/kierowca-bolt.

Wady pracy w Bolt

Praca w Bolt nie jest wolna od wad. Przede wszystkim należy być przygotowanym na poniesienie kosztów własnych. Część zarobionych pieniędzy trzeba oddać w postaci prowizji za korzystanie z aplikacji. Należy jednak wziąć pod uwagę, że pobierane kwoty rekompensowane są atrakcyjnymi bonusami.

Do potencjalnych minusów dochodzą podatki oraz koszt eksploatacji samochodu. Ten ostatni zależy od modelu posiadanego przez Ciebie auta oraz aktualnych cen paliw. W razie awarii pojazdu będziesz musiał sam zadbać o jego naprawę. Na szczęście i te wady nie stanowią dużego problemu. Usługi taksówkarskie objęte są obniżonym podatkiem VAT 8%. Ponadto, podejmując się współpracy z partnerem rozliczeniowym, będziesz mógł ubiegać się o zwrot VAT z wystawionych faktur (również za naprawy mechaniczne oraz lakiernicze) oraz korzystać ze zniżek w naszej hurtowni GORDON.

Zarabianie „za kółkiem” wymaga dużej dozy cierpliwości i zdyscyplinowania. Na pracę w charakterze kierowcy Bolt nie powinny decydować się osoby, które mają problem z powstrzymaniem nerwów w stresujących sytuacjach. Taksówkarz bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Jeśli jednak czujesz się na drodze pewnie, nic nie stoi na przeszkodzie, byś spróbował swoich sił w tego rodzaju pracy. Jej liczne zalety przeważają bowiem nad paroma wadami.

Partner rozliczeniowy Bolt ‒ wsparcie dla kierowców

Podejmując się współpracy z Boltem, masz do wyboru dwie formy zatrudnienia: świadczenie usług w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej albo podpisanie umowy z partnerem flagowym, takim jak Avalon Logistics Group. Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, nie będziesz musiał martwić się o formalności. Partner pomoże Ci przejść przez etap rekrutacji oraz zadba o kwestie związane z finansami. W razie potrzeby firma dostosuje Twój samochód do aktualnych wymogów regulacyjnych lub udostępni pojazd do wynajęcia.

Przejrzyste warunki pracy i dostęp do porad ekspertów to tylko niektóre korzyści, jakie może Ci przynieść współpraca z partnerem rozliczeniowym Bolt. Podpisując umowę z Avalon Logistics Group, zyskasz gwarancję legalnego zatrudnienia na własnych zasadach. Będziesz mógł też pracować dla paru aplikacji naraz. Aby rozpocząć współpracę, wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub wypełnić formularz na stronie https://avalon-logistics.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments