Czy luksusowe wakacje i wyjazdy VIP są warte swojej ceny?

226

Co Polacy zrobiliby z większą ilością gotówki do wydania? Najczęściej wymienianą odpowiedzią jest wyjazd na ekskluzywne wakacje. Klienci biur podróży poszukują czegoś wyjątkowego.

Okazuje się bowiem, że nawet dziś 3% naszych rodaków pozwala sobie na wakacyjny wyjazd o najwyższym standardzie, którego koszt przekracza 10 tysięcy złotych za osobę. Mało tego – bardzo często Polacy odkładają na ten cel cały rok i są skłonni do szeroko zakrojonych działań w zakresie oszczędzania, aby sobie na taki wyjątkowy wyjazd pozwolić.

Czy rzeczywiście klasa samego noclegu, wyżywienia i obsługi jest na tyle wysoka, że warto płacić tak astronomiczne sumy za pobyt w tych kurortach? Za co tak naprawdę ponosimy tak wysokie koszty?

Lokalizacja najdroższe kierunki wakacyjne

Luksusowe hotele i kurorty w pierwszej kolejności odznaczają się lokalizacją. W miejscach wypoczynkowych takie obiekty dysponują prywatną plażą dla swoich klientów, a pokoje dysponują widokiem na morze lub ocean. W górach natomiast jest to przede wszystkim widok na pasma górskie, łona natury wzbogacone rzekami, a nawet wodospadami.

Obsługa

Luksusowy kurort musi zadbać o to, aby odwiedzający korzystający z jego usług byli pozbawieni wszelkich zmartwień. W tym celu posiadają specjalnie przeszkoloną obsługę posługującą się dwoma lub więcej językami, w których skład zawsze wchodzi język angielski. To ona ma za zadanie pomóc nam z bagażami, a następnie przez całą dobę pilnować, aby nasze doświadczenie korzystania z obiektu było jak najlepsze.

Z tego powodu to na obsłudze spoczywa bardzo często odpowiedzialność, byśmy się nie nudzili. W ramach rozrywki bardzo często oferowane są więc zajęcia z jogi, medytacji, kursy sportów wodnych, indywidualnie dobrane zabiegi SPA, nurkowanie, windsurfing czy wreszcie show cooking, w którym kucharz przygotowuje wyrafinowane dania na naszych oczach. Niektóre kurorty decydują się nawet na przydzielenie klientom opieki osobistego kamerdynera, który jest na każde zawołanie.

Wyposażenie Luksusowy hotel

W definicji słowa “luksus” według ekskluzywnych kurortów zawiera się dziś nie tylko standardowy pakiet All Inclusive, ale również wiele innych udogodnień. Klientom zależy, aby na wakacjach mieli opłacony dostęp do markowych, zagranicznych alkoholi, spektakularnie wyglądających drinków z palemką, kolacji przy świecach, kontynentalnego śniadania przynoszonego wprost do pokoju…

Coraz częściej, klientom decydującym się na droższe wakacje w egzotycznej lokalizacji, przysługuje również jacuzzi w pokoju czy nawet dostęp do prywatnego basenu. Do tego w grę wchodzą oczywiście najwyższej jakości wnętrza pokoi czy designerskie meble i oświetlenie.

Łóżko, minibarek, wyposażenie łazienki

Ponadto, sama powierzchnia pokoju musi przekraczać standardowe 18 metrów kwadratowych. Łóżko, jako najważniejszy mebel w pokoju, powinno być wysokie, co najmniej 65 centymetrów, nakryte pościelą z pierza i co najmniej czterema poduszkami. Pościel powinna sprawiać wrażenie puszystej, a nie ubitej. Na materace, które często pochodzą od najlepszych producentów, kładzie się dodatkowe cienkie tak zwane toppery.

W pokoju musi także znajdować się minibarek, oczywiście bogato wyposażony, z szerokim asortymentem alkoholi, dodatkowo z pojemnikiem na lód. Nie może zabraknąć kapsułkowego ekspresu do kawy i porcelany wysokiej jakości. Hotelowa telewizja powinna natomiast oferować szeroki wybór kanałów informacyjnych, filmowych i rozrywkowych w wielu językach.

Z kolei w łazience klient powinien znaleźć puszyste ręczniki kąpielowe i szlafroki z kołnierzem, a także kapcie wysokiej jakości. Do tego dochodzą oczywiście kosmetyki wysokiej jakości i sól do kąpieli. Ponadto, podłoga powinna być podgrzewana.

Elitarność Wakacje

Co ciekawe, klienci w naszym kraju, wybierając się na luksusowe wakacje i wyjazdy VIP, bardzo często celują w miejsca, w których nie zobaczą zbyt wielu rodaków. Z tego powodu coraz częściej planują pobyt w wyjątkowo egzotycznych miejscach położonych na Pacyfiku, Karaibach czy Oceanie Indyjskim.

Egipt, Grecja, Turcja, Bułgaria czy Wyspy Kanaryjskie nie wchodzą tutaj w grę. Mają to być miejsca unikalne, wolne od gigantycznych hoteli, barów fast food w centrum miasteczka czy kramów z pamiątkami. Odwiedzający taki kurort chce czuć, że nie jest masowym turystą, tylko korzysta z oferty, na którą pozwolić sobie może naprawdę niewielu.

Czy to wszystko jest warte swojej ceny?

Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak większość polskich turystów corocznie wybierająca się na takie luksusowe wakacje jednoznacznie twierdzi, że taki pobyt jest w 100% warty astronomicznych pieniędzy. Muszą być jednak spełnione wszystkie powyższe warunki.

Jeśli ma się poczucie, że takie wakacje są skrojone pod nas na miarę, czujemy się podczas nich absolutnie wyjątkowi, ani przez chwilę się nie nudzimy, obsługa bez przerwy o nas dba, a jedzenie i napoje są znakomite, to naprawdę trudno na cokolwiek narzekać i żałować wydanych pieniędzy.

Z tego powodu wielu naszych rodaków, gdy pobyt w danym miejscu ich w pełni usatysfakcjonował, przywiązuje się do hoteli konkretnej sieci. Skoro zaoferowała im ona wszystkiego, czego oczekiwali, to następnie planują pobyt w kurorcie tej samej marki w innej części świata. Mają do niej pełne zaufanie i obawiają się, że wybierając obiekt konkurencji, ich oczekiwania nie zostaną spełnione i taki pobyt nie będzie wart swojej ceny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments