Czy grozi nam drugi lockdown?

309

Piotr Gembarowski rozmawiał z Arkadiuszem Balcerowskim, ekonomistą i analitykiem Noble Funds TFI, o ewentualności wprowadzenia przez polskie władze drugiego lockdownu. W czasie rozmowy podjęto też inne tematy ekonomiczne.

Lockdown 2.0.

Pierwszy lockdown okazał się bolesnym doświadczeniem dla naszej gospodarki. Jedne branże oberwały w jego wyniku mocniej, inne mniej, ale całkowity koszt zamrożenia życia ekonomicznego i społecznego był wysoki. Mocno skurczyły się też wpływy do budżetu państwa, co może być szczególnie bolesne, gdy weźmie się pod uwagę politykę socjalną, jaką prowadzi Zjednoczona Prawica.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można założyć, że powtórka z tej wątpliwej rozrywki już nam nie grozi. Balcerowski, że „lockdown na taką szeroką skalę nie będzie miał już miejsca.”

Wszyscy są zgodni, że koszty ekonomiczne były na tyle ogromne, że nie możemy pozwolić sobie na to, by zamykać gospodarki na miesiące – tłumaczy.

Dodaje jednak, że pewne restrykcje będą wprowadzane, choć nie na taką skalę, jak widzieliśmy to wiosną br. Możliwe, że rząd będzie kontynuował swoją politykę stref zielonych i czerwonych, co praktykuje od pewnego czasu.

Z wywiadu dowiesz się też:

  • JAKIE JEST RYZYKO KOLEJNEGO LOCKOWNU JESIENIĄ LUB ZIMĄ?
  • CO SIĘ STANIE, JEŚLI ZAKAZY ZGROMADZEŃ I MASECZKI NIE WYSTARCZĄ?
  • PROF. PIECH (UCZELNIA ŁAZARSKIEGO): POLSKĘ CZEKA 2-3 LETNIA RECESJA
  • PREMIER MORAWIECKI: RECESJA POLSKI BĘDZIE NAJPŁYTSZA W UE
  • RZĄD ZAPEWNIA, ŻE W 2021 R. STARCZY PIENIĘDZY NA WSZYSTKO
  • BUDŻET NA 2021: WZROST PKB O 4%, INFLACJA +1,8%, KONSUMPCJA +6,3%
  • CO SIĘ AKTUALNIE DZIEJE NA AMERYKAŃSKIEJ GIEŁDZIE? (PROGNOZY)

Całe nagranie znajdziecie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mOLXUm0gxKg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments