„Czekają nas wzrosty do 32% na akcjach amerykańskich” – Inwestowanie (z) głową [VIDEO]

340

Spodziewamy się bardzo dobrego rynku w USA (przynajmniej) do końca tego roku – w tak zaskakujący sposób o perspektywach dla amerykańskiego rynku akcji mówił nam Adam Drozdowski, Zarządzający Funduszami InValue Multi-Asset w AgioFunds TFI. Czy rzeczywiście dobre dni są dopiero przed nami i, tak jak przekonuje widzów gość Michała Stanka, czeka nas jeszcze aż dekada hossy? O tym szerzej opowiedział nam w udzielonym wywiadzie. Ponadto nie zabrakło tematu funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych i przewagi funduszy nad czystym inwestowaniem.

– Im częściej patrzymy na rynek, z reguły mamy gorsze wyniki inwestycyjne.brzmi zaskakująco, ale nasz gość szybko wytłumaczył nam, o co mu chodzi – Zwykle chcemy coś zmienić, szczególnie jeżeli trafimy na słabszy okres. Gdy w portfelu posiadamy kilka klas aktywów cieszymy się gdy coś rośnie i martwimy gdy coś spada szukając zmian w składzie portfolio. Zasada powinna być natomiast odwrotna i powinniśmy kupować te aktywa, które zachowują się gorzej w danym momencie, bo jest większa szansa na ich wzrosty w kolejnych okresach – mówił Adam Drozdowski zapytany o przewagę inwestowania w fundusze nad inwestowaniem samodzielny.

Przed nami jeszcze dekada hossy

– Wybór rynku amerykańskiego jest warunkowany między innymi pewnymi mankamentami polskiego parkietu. Niewielka płynność, wszyscy widzimy jakie są obroty na warszawskiej giełdzie. Spojrzeliśmy również na zależności, jak zachowują się akcje i obligacje amerykańskie w porównaniu do polskich. Posiadamy wiele pozytywnych opinii na ten temat, a patrząc z punktu widzenia rynku z niemal nieograniczoną płynnością (…) jesteśmy w stanie dostosować strategię i wymienić firmę w ciągu kilku minut, co daje ogromną przewagę – wyjaśniał Drozdowski.

Według prognoz reprezentowanego przez niego funduszu, amerykańska giełda ma przed sobą jeszcze nawet dekadę lat hossy, gdzie potencjalne zwroty z inwestycji zdecydowanie zdeklasują inne klasy aktywów, na których będą skupiać się zarządzającymi funduszami na całym świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments