5 mln zł w emisji obligacji serii A na projekt Wiklinowa. Czat inwestorski z HM Inwest S.A.

193

HM Inwest to polski deweloper, który od 2014 roku notowany jest na giełdzie. Spółka prowadzi obecnie nową inwestycję o nazwie Wiklinowa poprzez spółkę celową. W jej ramach przeprowadzana jest emisja obligacji serii A, w ramach której planują zebrać 5 mln zł, wskazują goście czatu inwestorskiego na antenie Comparic24.

  • HM Inwest realizuje projekty deweloperskie zarówno w Polsce, jak i za granicą.
  • Nowym projektem spółki jest inwestycja Wiklinowa, zlokalizowana w Warszawie.
  • W ramach emisji obligacji serii A (spółki celowej) planują zebrać 5 mln zł.

Spółka budowlana HM Inwest

– Działamy już ponad ćwierć wieku na rynku polskim jako deweloper. Od kilku lat również jako producent materiałów prefabrykowanych. Wyszliśmy już nawet z nasza wiedza deweloperską zagranicę, działamy poza granicami Polski m.in. w Hiszpanii i Szwecji. Większość swoich projektów deweloperskich w kraju realizujemy poprzez spółki celowe, specjalnie zawiązywanie dla konkretnego projektu. –  wskazuje Piotr Hofman, Prezes Zarządu Grupy Inwest.

– Jedną z takich spółek jest spółka Wiklinowa (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), która w 100% właścicielem jest HM Inwest spółka akcyjna. Spółka HM Inwest notowania jest na giełdzie papierów wartościowych. Od 2014 roku jest spółką publiczną, przeszła swój rozwój przez rynek kapitałowy i swoją drogę na rynek kapitałowy od rynku NewConnect. – dodaje także.

Jak wskazuje rozmówca czatu inwestorskiego na antenie Comparic24, spółka wiklinowa to kolejny projekt realizowany w Warszawie, który jest odpowiedzią na zapotrzebowania rynku.  Spółka posiada rozbudowaną strukturę, co wynika z tego, że każdy projekt realizowany jest właśnie przez podmiot celowy, specjalnie do tego celu powołany.

Inwestycja Wiklinowa

– Spółka wiklinowa realizuje proces uzyskiwania pozwoleń administracyjnych oraz projektowania inwestycji zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce, z tym że jest to Białołęka bardziej centralna, część tej Białołęki nazywa się Henryków. Jest to bardzo bliska lokalizacja urzędu dzielnicy Białołęka i galerii północnej. – przedstawia Anna Zawadka, Dyrektor Finansowy Grupy Inwest.

W poniedziałek 14 marca 2022 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii A spółki Osiedle Wiklinowa sp. z o.o. z branży nieruchomości, należącej do Grupy Kapitałowej HM Inwest S.A. Wartość emisji wynosi 5 mln zł. Do objęcia jest 5 000 sztuk Obligacji Serii A z oprocentowaniem stałym 9,1%. Zapisy przyjmowane są do dnia 30 marca 2022 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Celem emisji obligacji Serii A pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przez Emitenta przeznaczone na pokrycie ceny zakupu nieruchomości przez Emitenta oraz bieżących kosztów operacyjnych Emitenta, w tym kosztów realizacji Inwestycji.

– Średnia powierzchnia domu to jest ok. 110 metrów kwadratowych i mamy domy zlokalizowane na trzech kondygnacjach. Parter, piętro i część poddasza użytkowego. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe, czyli garaż nie jest wliczany w powierzchnię budynków. – dodaje także.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments