Columbus Energy dostarczy farmy fotowoltaiczne czeskiemu koncernowi – akcje zwyżkują

Udostępnij

Columbus Energy przekazał wczoraj po zamknięciu sesji, że występując w konsorcjum z partnerem Energon Energy Solutions, został zakwalifikowany jako dostawca farm fotowoltaicznych dla czeskiego koncernu ČEZ.

Informacja ta wywołała prawdziwą euforię wśród uczestników rynku. W efekcie, akcje Columbus Energy drożeją dziś o ponad 8%.

Columbus nawiązuje współpracę z ČEZ

W oficjalnym komunikacie Columbus Energy poinformował, że 22 lutego otrzymał informację o włączeniu spółki, występującej w konsorcjum z czeskim partnerem – Energon Energy Solutions, jako dostawcy farm fotowoltaicznych dla spółki ČEZ z siedzibą w Pradze.

Wiceprezes Columbus Energy, Michał Gondek oświadczył, że “dzięki temu osiągnięciu Columbus będzie miał możliwość uczestniczenia w przetargach w wąskiej grupie dostawców, oferując kompleksowe usługi obejmujące projektowanie, dostarczenie materiałów, budowę oraz elektryfikację farm fotowoltaicznych”.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Wiceprezes Columbus Energy dodał również, że ”ten kontrakt nie tylko potwierdza renomę Columbus Energy w branży fotowoltaicznej, ale także umacnia jej pozycję na rynku europejskim jako zaufanego dostawcy rozwiązań energetycznych”.

W ramach powierzonych zadań konsorcjum Columbus Energy-Energon Energy Solutions będzie projektować, dostarczać materiały, budować i elektryfikować farmy fotowoltaiczne na terenie Republiki Czeskiej.

We wczorajszym komunikacie zarząd Columbus Energy wskazał również, że ČEZ jest jedną z czołowych firm w Republice Czeskiej i wiodącą grupą energetyczną w Europie Środkowej i Zachodniej, której podstawą produkcji energii elektrycznej są bezemisyjne źródła – energetyka jądrowa i odnawialne źródła energii.

Akcje wystrzeliły

Wczorajszy komunikat informujący, że Columbus Energy został zakwalifikowany jako dostawca farm fotowoltaicznych dla czeskiego koncernu ČEZ wywołał skokowy wzrost popytu na akcje spółki. W efekcie, ich kurs zyskuje dziś aż 8,1%.

Wykres akcji Columbus Energy

O Columbus Energy

Columbus Energy to spółka z sektora energii odnawialnej. Założono ją w 2014 roku, a jej siedziba mieści się w Krakowie. Zajmuje się dostarczaniem kompleksowych usług z zakresu instalacji OZE.

Columbus Energy wykorzystuje instalacje fotowoltaiczne montowane na dachach domów, sprzedawane w formie abonamentów. Oprócz realizacji instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych, od 2020 roku spółka zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła, magazynów energii.

W 2016 roku Columbus Energy zadebiutowała na rynku NewConnect. Z kolei w kwietniu 2023 roku spółka przeniosła swoje notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również