CEO Ripple sugeruje władzom USA, co powinny zrobić w kontekście kryptowalut

53
USA

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, twierdzi, że Singapur, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwajcaria to jurysdykcje posiadające „inteligentne” przepisy dotyczące kryptowalut, które jego zdaniem powinny przyjąć Stany Zjednoczone.

Szef Ripple radzi, co powinny zrobić USA

Według dyrektora generalnego Ripple Brada Garlinghouse’a, którego firma toczy batalię prawną z amerykańskim organem nadzoru rynku papierów wartościowych, Stany Zjednoczone są obecnie jednym z – jeśli nie najgorszym – miejscem na świecie do uruchomienia startupu kryptowalutowego.

„Jedynym krajem, w którym nie zachęcałbym Cię obecnie do zakładania firmy, są Stany Zjednoczone” – powiedział Garlinghouse podczas panelu 12 września podczas Token 2049 w Singapurze.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Szef Ripple chce, aby Stany Zjednoczone zwróciły uwagę na takie kraje jak Singapur, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwajcaria, wprowadzając przepisy zachęcające do innowacji w zakresie kryptowalut, jednocześnie chroniąc konsumentów.

Garlinghouse oskarżył Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o to, że poprzez swoje procesy sądowe wdaje się ona w wojnę polityczną z branżą. Ta strategia pozwów nie działa, stwierdził Garlinghouse i dodał, że wygrane w sądzie Ripple i Grayscale z SEC mogą sugerować, że nastroje na poziomie władzy sądowniczej zmieniają się na korzyść branży.

„Myślę, że widzisz zmianę dynamiki. Myślę, że kiedyś wielu sędziów mówiło: „Cóż, SEC ma zawsze rację” i nie walczyli z tym, [ale] myślę, że zaczynam widzieć zmianę wzorca”, zauważył.

Chociaż wygrane Ripple i Grayscale nie są jeszcze prawnie wiążące, Garlinghouse stwierdził, że wyroki te zapewniają większą przejrzystość giełdom kryptowalut i dostawcom usług powierniczych działającym w USA – przynajmniej na razie.

Skup się na tym, co możesz kontrolować

Prezes OKX, Hong Fang, przyznał, że w grę wchodzi polityka, ale podkreślił, że firmy kryptowalutowe powinny skupić się na tym, co mogą kontrolować.

„Możemy kontrolować tylko to, co możemy kontrolować, czyli zbudować odpowiedni produkt i skupić się na technologii oraz wspierać odpowiedzialne regulacje”, wskazał.

Mimo że Stany Zjednoczone są dużym rynkiem dla Ripple, Garlinghouse powiedział, że firma rozszerza usługi na inne kraje, które jego zdaniem są bardziej postępowe i lepiej rozumieją potencjalne korzyści płynące z technologii blockchain.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments