CEO JPMorgan ponownie atakuje kryptowaluty

kryptowaluty

Dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, traktuje kryptowaluty jako złożoną kwestię. Ponownie atakował jednak BTC.

Jamie Dimon znów szokuje

Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, określił siebie jako „głównego sceptyka” w sprawie „kryptotokenów, które nazywa się walutami, takich jak bitcoin”, nazywając je „zdecentralizowanymi schematami Ponzi”.

Dimon został zapytany, co powstrzymuje go przed większą aktywnością w przestrzeni kryptowalut podczas przesłuchania przeprowadzonego w środę przez Komisję Usług Finansowych Kongresu.

Dimon podkreślił, że dostrzega wartość w blockchainie, zdecentralizowanych finansach (DeFi), inteligentnych kontraktach i „tokenach, które coś robią”, ale potem przystąpił do krytykowania tokenów, które są identyfikowane jako waluty.

Zapytany o jego przemyślenia na temat projektu ustawy o stablecoinach, który może zakazać algorytmicznych stablecoinów, Dimon powiedział, że uważa, że ​​nie ma nic złego w tym, że stablecoiny są odpowiednio regulowane i że regulacja powinna być podobna do tej, której podlegają fundusze z rynku finansowego.

Dimon opisał kiedyś Bitcoina (BTC) jako „oszustwo” i powtórzył, że nie jest zainteresowany wspieraniem sektora kryptowalut. Od czasu do czasu łagodził swoje stanowisko w sprawie kryptowalut.

Bank, który otwiera się na kryptowaluty

Pomimo poglądów Dimona dot. kryptowalut, JPMorgan wchodzi na rynek blockchaina. Gigant finansowy uruchomił własnego stablecoina – JPM Coina – w październiku 2020 r.

Bank uruchomił też nowy dział biznesowy poświęcony technologii blockchain o nazwie Onyx. Od tego czasu platforma Onyx jest wykorzystywana przez dużych klientów instytucjonalnych do całodobowych płatności.

JPMorgan stał się również pierwszym dużym bankiem w świecie metaverse – po otwarciu w lutym swojego wirtualnego salonu w świecie Decentraland. Posunięcie to nastąpiło po raporcie opublikowanym przez firmę, który określił metaverse technologię o wielkim potencjale. Rynek ten może zdaniem banku być wiele warty.

Bank JPMorgan zatrudnia także nowych pracowników, aby móc jeszcze mocniej wkroczyć w przestrzeń blockchaina i kryptowalut. Firma zatrudniła ostatnio m.in. byłego dyrektora Microsoftu, Tahreema Kamptoma, na stanowisku starszego dyrektora ds. płatności. Oczekuje się, że Kamptom pomoże JPMorganowi zbadać technologię blockchain i rozwinąć skrzydła w tej kwestii.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments