Celebryci na froncie wojny z koronawirusem. Szef Twittera, Robert Lewandowski, Metallica i wielu innych…

302

Dziś, w momencie, gdy świat drży przed koronawirusem, na pomoc idą nam nie tylko rządy, ale też celebryci i miliarderzy. Szef Twittera stworzył przykładowo specjalny fundusz, którego celem jest walka z epidemią. Nie jest w swoich pomysłach odosobniony.

Jack Dorsey to dziś dyrektor generalny portalu społecznościowego Twitter, którego sam przed laty założył. Właśnie stworzył nowy fundusz o nazwie Start Small. Jego celem jest walka z pandemią COVID-19. Wpłacił na niego 1 miliard dolarów “To 28 proc. mojego majątku”, dodał.

Wysiłki funduszu będą początkowo koncentrować się na zwalczaniu globalnej pandemii. Chodzi nie tylko o zapewnienie pieniędzy na inicjatywy z zakresu medycyny, ale też edukacji.

Szef Twittera chce udzielić wsparcia szpitalom i organizacjom, które zajmują się przygotowywaniem posiłków, sprzętów i innych niezbędnych narzędzi w walce z pandemią. Co ciekawe, wszelkie inwestycje spółki „Smart Small” będą aktualizowane za pośrednictwem dokumentu, który jest dostępny pod tym adresem.

Serce z metalu

Dorsey nie jest jedynym przedstawicielem świata szeroko pojętego biznesu, który planuje dać koronawirusowi łupnia. Okazuje się, że sprawy w swoje ręce wzięli też muzycy Metalliki. Od kilku lat posiadają swoją fundację All Within My Hands. Teraz za jej pośrednictwem przekazali 350 tys. dolarów organizacjom, które zajmują się niesieniem pomocy chorym na wirusa z Wuhan.

To jednak nie wszystko. Zespół wystartował z inicjatywą #MetallicaMondays: – W każdy poniedziałek transmitujemy nasze archiwalne koncerty, które możesz obejrzeć nie wstając z kanapy we własnym pokoju. Odpal po prostu YouTube lub Facebook. W czasie streamingu uruchamiane są darowizny na rzecz All Within My Hands, które zbieramy od fanów, cieszących się cotygodniowymi występami. Do tej pory zebrana kwota wynosi już 15 tys. dolarów. Nadal będziemy uruchamiać zbiórki w czasie cotygodniowych transmisji. Wszystko po to, by wspomóc osoby dotknięte koronawirusem – ogłosili także muzycy.

Robert Lewandowski

Jeszcze bardziej hojny okazał się Robert Lewandowski z żoną. – Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni – przekazali w specjalnym oświadczeniu. Na rzecz walki z koronawirusem przekazali 1 mln euro.

Jak widać, gwiazdy biznesu, muzyki i sportu potrafią dzielić się swoimi majątkami, gdy zachodzi taka potrzeba. Oczywiście złośliwi mogą zarzucać im to, że „robią sobie tym tylko PR”, ale w obecnej sytuacji każda pomoc jest potrzebna i zasługuje na pochwałę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments