Celebryci i gwiazdy bogacą się w czasie kryzysu

226

Jeśli w czasie kryzysu martwi was los waszych idoli, mamy dla was świetne wieści. Okazuje się, że celebryci i znani muzycy nadal świetnie radzą się sobie na rynku.

Magazyn Forbes po raz kolejny opublikował listę Najlepiej Zarabiających Celebrytów. Co ciekawe, wzięto pod uwagę rok 2020, czyli okres, gdy świat wkroczył w nowy kryzys gospodarczy a do tego zmagał się z pandemią koronawirusa. W rankingu pojawili się m.in. aktorzy, muzycy, celebryci oraz sportowcy. Z pozoru można byłoby sądzić, że wszyscy oni dostali po kieszeni. Okazuje się jednak, że bieda im nie doskwiera.

Bogaci i sławni

Jak na razie najlepiej opłacane gwiazdy świata zarobiły łącznie 6,1 miliarda dolarów przed opodatkowaniem. Oznacza to spadek o 200 milionów dolarów w stosunku do 2019 r. Efektem jest zapewne globalna pandemia, która przełożyła się na zamknięte stadiony, odwołane koncerty i zapewne rezygnację z wielu kampanii reklamowych (to te zapewniają gwiazdom największe profity). Co ciekawe, to pierwszy taki spadek dochodów od 2016 roku.

Jakim celebrytom wiodło się jednak najlepiej? Na samym szczycie zestawienia znalazła się gwiazda reality show Kylie Jenner z kwotą 590 mln dolarów. Na drugim miejscu, ale już w ogromną „stratą”, uplasował się muzyk Kanye West. W 2020 r. zarobił „tylko” 170 milionów. Podium domyka sportowiec Roger Federer. Dalej kolejno w rankingu pojawili się: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Tyler Perry, Neymar, Howard Stern, Lebron James. Pierwszą 10. domknął aktor Dwayne Johnson.

Giganci rocka

Jak widać, najlepiej nadal wiedzie się gwiazdom reality show, sportowcom, muzykom pop czy aktorom, którzy grają w blockbusterach.

najbardziej dochodowe trasy

Co ciekawe, dobrze radzą sobie też znani muzycy rockowi i raperzy. Na 14. miejscu uplasował się Elton John (81 mln USD), zaś czternaście miejsc za nim widać rapera Post Malone’a (60 mln USD). Na 78. pozycję wspięła się Metallica z zarobkiem 40,5 milionów dolarów. Grupa Bon Jovi znalazła się na 87. miejscu z wpływami rzędu 38 milionów dolarów. Dinozaury z Kiss złapały zadyszkę i ledwo znalazły się w rankingu. Udało im się, ale są na 95. pozycji z kwotą 36,5 milionów dolarów. Nadal świetnie radzą sobie The Rolling Stones (32. miejsce z wynikiem 59 milionów dolarów).

Muzycy zapewne zarabiają dziś głównie dzięki kontaktom z platformami streamingowymi, sprzedaży płyt czy gadżetów z logotypami swoich zespołów. W tym roku nie mogli bowiem zbytnio grać koncertów. To te stanowią zaś sporą część ich dochodów. Sama Metallica potrafi „skasować” za jeden występ ponad 2 miliony dolarów. Sporo więcej, bo 5,5 mln USD za koncert, biorcą Stonesi.

Co można uznać za dość przykry fakt, pisanie książek nie stanowi dziś dobrego biznesu. Z pisarzy w rankingu znalazła się tylko J.K. Rowling z zarobkiem 60 milionów dolarów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments