Dzień Inwestora Indywidualnego

CDA TV startuje już w poniedziałek

Udostępnij

Mamy dobre wieści dla fanów streamingu. Już w poniedziałek wystartuje CDA TV. Usługa będzie dostępna tylko dla subskrybentów CDA Premium.

CDA TV

Spółka CDA już wcześniej zapowiedziała, że uruchomi usługę CDA TV. Będzie to telewizja w modelu OTT (telewizji linearnej w technologii over-the-top) oferowana w trzech wariantach. Te będą różnić się ceną oraz liczbą dostępnych kanałów na żywo.

Pakiet Powszechny to podstawowe programy telewizyjne, które muszą się znaleźć w ofercie zgodnie z zasadą „must carry, must offer” (np. TVP 1, TVP 2, Polskat, TVN, TV4, TVP Regionalna). Są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru. Pakiet będzie dostępny w ramach dotychczasowego abonamentu dla użytkowników CDA Premium i bez dodatkowych opłat.

Pakiet Start ma zawierać blisko 40 kanałów telewizyjnych (m.in. Kino Polska, Dizi, Polsat Viasat Nature czy Da Vinci Kids).

Najwyższym pakietem jest Pakiet Podstawowy. Zawiera blisko 90 kanałów telewizyjnych, m.in. kanały z grupy BBC, Viasat World, stacje History, Crime&Investigation, pakiet kanałów filmowych Filmbox oraz AMC Channel i Sundance Channel. Dopłata za niego ma wynieść 30 zł. Pakiet Podstawowy nie będzie objęty bezpłatnym okresem testowym, tak jak ma to mieć miejsce w przypadku Pakietu Start.

Konkurencja dla HBO Go i Netflixa?

Czy nowa oferta CDA.pl to próba rzucenia rękawicy Netflixowi i HBO Go? Możliwe, tym bardziej, że w wyniku pandemii rynek streamingu zyskał na znaczeniu.

Netflix w Polsce podnosi do tego ceny. Po zmianach najdroższy pakiet Premium kosztuje 60 złotych miesięcznie – wcześniej było to 52 złotych. W jego ramach mamy dostęp do najlepszej jakość wideo, rozdzielczości 4K + HDR i możliwości jednoczesnego oglądania materiałów na aż 4 urządzeniach.

Warto jednak też dodać, że równocześnie najtańszy pakiet Podstawowy staje się jeszcze tańszy. Użytkownicy muszą za niego zapłacić 29 złotych miesięcznie (wcześniej – 34 złote). W jego przypadku transmisja odbywa się jednak zaledwie w rozdzielczości 480p. Możliwe jest oglądanie filmów i programów tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.

Cena pośredniego planu Standardowego pozostaje bez zmian. W jego ramach nadal mamy dostęp do FullHD i możliwość jednoczesnego oglądania materiałów na dwóch urządzeniach.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również