Dzień Inwestora Indywidualnego

CD Projekt i Valve otrzymali pozew w USA

Udostępnij

CD Projekt oraz Valve – właściciel platformy Steam – wraz z innymi producentami i wydawcami i CD Projekt Inc. otrzymały potwierdzenie złożenia pozwu przed sądem w USA przez pięć osób fizycznych, które domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy warunki Steam Distribution Agreement naruszały reguły prawa konkurencji w Stanach Zjednoczonych, podał CD Projekt

Pozew został złożony przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii.

„Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy warunki Steam Distribution Agreement naruszały reguły prawa konkurencji w Stanach Zjednoczonych” – czytamy w komunikacie.

„Powództwo formułuje wobec Valve zarzuty co do nadużywania siły rynkowej poprzez wymaganie od twórców gier zawarcia w umowie dystrybucyjnej Steam klauzuli tzw. największego uprzywilejowania, na mocy której kontrahenci Valve mieliby zobowiązywać się wobec Valve, że cena gry na platformie Steam będzie taka sama, jak cena na innych platformach. Jak wynika z pozwu, skutkiem posługiwania się tą klauzulą miałoby być nieprawidłowe funkcjonowanie rynku ze względu na utrudnienie innym platformom możliwości konkurowania pod względem cenowym ze Steam” – czytamy dalej.

Treść pozwu nie określa wartości roszczenia, zaznaczono w materiale.

„Na obecnym etapie spółka weryfikuje zasadność kierowania roszczeń wobec niej i jej spółki zależnej w ramach powyższego pozwu” – podano także w komunikacie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia – „Cyberpunk 2077”.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również