Cannabis Vera, czyli crowdfunding na rynku konopnym. Rozmowa z przedstawicielami spółki

Udostępnij

Cannabis Vera - rynek konopnyDzięki złagodzeniu w 2018 roku prawa dla rynku konopi w Polsce, pojawiły się warunki do rozwoju branży konopnej w naszym kraju, co wykorzystać chce spółka Cannabis Vera i rozpocząć uprawę dla wielu cały czas kontrowersyjnej rośliny, sprzedając ją w skali międzynarodowej. W celu pozyskania środków przedsiębiorstwo planuje wkrótce rozpocząć kampanię crowdfundingową, która będzie przeprowadzona za pomocą platformy FindFunds.pl.

  • tv rozmawia z założycielami firmy, Damianem Badowskim piastującym rolę prezesa zarządu oraz Brendonem Zegarlickiem członkiem zarządu spółki
  • Dynamiczny rozwój firmy skłonił założycieli do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej
  • Europejski rynek cały czas cierpi przez niedobór suszu o odpowiednio wysokiej jakości, wynika z rozmowy z przedstawicielami Cannabis Vera

Cannabis Vera nie chce być tylko importerem, ale również polskim producentem konopi siewnej

Konopia to popularna na całym świecie roślina uprawiana w wielu jego zakątkach, obecnie wyróżnia się jej trzy podstawowe rodzaje: konopie indyjskie (marihuana, uważane za narkotyk), konopie rosnące dziko jako chwat oraz konopie siewne. To właśnie te ostatnie dotyczą działalności Cannabis Vera. Jak podają przedstawiciele spółki chcą zająć się produkcją siewnych konopi i dystrybuować je legalnie na terenie całego Starego Kontynentu, gdzie cały czas występują niedobory dobrego jakościowo suszu.

Cała przygoda z konopią zaczęła się trzy lata temu po regulacjach wprowadzonych w Polsce. Zaczęliśmy od pozyskiwania wiedzy i towarów z zagranicy i tym zajmowaliśmy się do tej pory. Import produktów do Polski robi większość firm i w tym się zamyka, my chcielibyśmy jednak wyjść z tego kręgu i uprawiać konopie siewne w Polsce, w pełni legalne. Mamy ku temu możliwości i technologię więc czemu tego nie rozwijać – komentował Damian Badowki.

Spółka działa od 2018 roku pod marką Poland Coffee Shop, z każdym rokiem uruchamiane są jednak nowe projekty związane z dynamicznym rozwojem branży konopnej. W swojej specjalizacji na tym rynku Cannabis Vera chce skupiać się na produkcji kwiatostanów co nie wymaga dużych połaci ziemi, a wyspecjalizowanego systemu produkcji na relatywnie niedużej powierzchni.

W tym momencie jest to bardzo opłacalny biznes, gdyż cały czas jest bardzo świeżym. Mamy w tym momencie deficyt każdego tworzywa konopnego i każdego rodzaju produktów z konopi. Jeżeli chodzi o uprawy (…) zajmujemy się produkcją kwiatostanów więc nie produkcją wielkopowierzchniową. Są to uprawy stosunkowo małe, ale przynoszące na relatywnie niewielki metraż wysokie zyski – mówił dalej Badowski.

Cannabis Vera po Kombinacie Konopnym będzie drugą spółką, które chce ubiegać się o finansowanie na rozwój działalności konopnej w Polsce poprzez crowdfunding. Należy przypomnieć, że emisja Kombinatu zakończyła się sukcesem, a środki udało się zebrać w przeciągu 40 minut. Kampania finansowania Cannabis Vera ma rozpoczać się na początku lutego, a udziałowcy obejmą dzięki niej do 18,68% udziałów w spółce.

Cannabis Vera chce pozyskać co najmniej 1,7 mln zł w ramach crowdfundingu

Spółkę CannabisVera tworzy zespół ludzi, którzy w ostatnich latach rozwijają polski rynek konopny na wielu różnych płaszczyznach, zarówno biznesowo jak i partycypując w prospołecznych i edukacyjnych wydarzeniach branżowych.

Z informacji zawartych w portalu FindFunds.pl, Cannabis Vera planuje wyemitować od 370 do 435 udziałów i pozyskać w kampanii od 1 757 500 do 2 066 250 zł udostępniając udziałowcom od 16,34 do 18,68 procent wartości spółki.

Branża jest jedną z najszybciej rozwijających się na całym świecie. W 2018 r. europejski rynek konopny został oszacowany na blisko 320 mln USD. Do 2027 r. ma osiągnąć 36 mld USD.

W 2020 r. rozszerzyliśmy nasz kanał dystrybucyjny o konopny sklep internetowy cannamarket.pl oraz rozpoczęliśmy tworzenie sieci automatów sprzedażowych z produktami konopnymi. Nasza grupa jest producentem szerokiej gamy produktów konopnych, które sprzedajemy zarówno detalicznie, jak i hurtowo. Nasze produkty są dostępne w niemal 200 sklepach w całej Polsce i z każdym tygodniem ta liczba się powiększa – mówił Brendon Zegarlicki.

Strategia spółki Cannabis Vera ma na celu stworzenie i utrzymanie statusu czołowego polskiego hurtowego producenta wysokiej jakości kwiatostanów o zasięgu europejskim. W 2022 roku przychód szacowany jest na niespełna 1,5 mln zł, natomiast w 2023 roku już na ponad 2,3 mln zł.

Najnowsze

Zobacz również